ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Starsi dla młodszych, młodsi dla starszych

2019-03-12 do 2019-03-26 // Oglądano: 471 // Wstecz
Starsi dla młodszych, młodsi dla starszychW Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem według powiedzenia „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”, staramy się stwarzać wiele sytuacji, podczas których uczniowie mogą wymieniać się wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem w różnych dziedzinach życia.

Uczeń klasy V Maksymilian, od najmłodszych lat interesuje się życiem dinozaurów i wszystkim co wiąże się z tym tematem. Co roku zapraszany jest do oddziału przedszkolnego, by wygłosić wykłady na tematy związane z jego hobby. Merytorycznie przygotowany i zaopatrzony w pomoce naukowe, opowiada z wielką pasją, a najmłodsi chętnie dopytują o szczegóły.

Z kolei ósmoklasiści skupieni wokół szkolnej grupy wolontariatu, wiedząc jak ważne dla rozwoju człowieka jest codzienne, głośne czytanie, wyszli z inicjatywą akcji Czytanko na śniadanko. W każdy piątek, pół godziny przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych, najmłodsi gromadzą się, by posłuchać przygód bohaterów literackich, zaproponowanych przez starszych kolegów.

Jednak nie tylko starsi uczniowie robią coś dla młodszych, ale i młodsi mogą zorganizować coś dla starszych. W ubiegły piątek grupa przedszkolna, zaskoczyła dzieci z klas I-III, zaproszeniem na przedstawienie teatralne p.t. Brzydkie Kaczątko. Maluszki pięknie przyswoiły teksty, zadbały o stroje, a jeden z sześciolatków Kubuś samodzielnie dbał o oprawę techniczną i operował dźwiękiem i nagłośnieniem. Nie obyło się bez owacji na stojąco dla całego zespołu.