ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Turnieje absolwentów

2019-03-05 do 2019-03-19 // Oglądano: 497 // Wstecz
Turnieje absolwentówPod taką nazwą kryją się organizowane co roku w lutym zawody w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców rozgrywane w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Załucznem.

Tak było i w tym roku. W sobotę, 16 lutego, rywalizowało pięć drużyn męskich. Tydzień później, 23 lutego, walczyły cztery zespoły kobiet. Wspólne dla wszystkich startujących jest jedno: to absolwenci istniejącego do ubiegłego roku Gimnazjum w Załucznem, którym pasję do gry w piłkę siatkową zaszczepił Ryszard Wojtarowicz, miejscowy nauczyciel wychowania fizycznego.

Przygoda z siatkówką w Załucznem rozpoczęła się wiele lat temu. Znaczącym był 2012 rok, kiedy to uczniowie gimnazjum zaczęli uczestniczyć w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych z piłki siatkowej, organizowanych w ramach Programu Rozwoju Sportu w gminie Czarny Dunajec. Młodzi siatkarze doskonalili swoje umiejętności pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego Ryszarda Wojtarowicza. Dwa lata później, dokładnie w sobotę, 25 stycznia, w hali sportowej odbył się I Turniej Piłki Siatkowej dla Uczniów i Absolwentów Gimnazjum w Załucznem, zorganizowany w ramach wspomnianego programu. Do udziału w zawodach zgłosiło się 7 drużyn – 3 żeńskie i 4 męskie. Rywalizacja była zacięta. Reprezentacje gimnazjum – dziewczęta i chłopcy, zajęli wtedy II miejsca. Zwyciężyły drużyny „Qunie” i „Są Gorsi”, w których grali absolwenci szkoły. W następnych latach liczba zespołów była różna, a ich ilość sprawiła, że zawody rozgrywano przez dwie kolejne soboty.

W tegorocznej rywalizacji mężczyzn najlepszym zespołem okazał się „sąGORSI 2” grający w składzie: Krystian Stoch, Rafał Majchrowicz, Maciej Marusarz, Krystian Ciślak, Piotr Marszałek i Szymon Fitak Kolejne miejsca zajęli: „sąGorsi 1”, „Łucznik” Załuczne, SP Załuczne i „Dziunie”. Wśród kobiet zwyciężyły „Łuczniczki” walczące w składzie:Małgorzata Szymusiak, Kinga Bielańska, Justyna Stoch, Aneta Stoch, Anna Szymusiak i Monika Fitak. Dalsze miejsca zajęły „Qleżanki”, „Łobuziary” i „Damessy”. Koszty związane z obsługą sędziowską i zakupem medali dla pierwszych trzech drużyn pokryło Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec. Wręczając medale dyrektor Szkoły Podstawowej w Załucznem Wacław Sajdak powiedział: Wszyscy jesteście zwycięzcami, bo wygraliście coś wielkiego – zamiłowanie do sportu, do zdrowego stylu życia, co na pewno przekażecie innym. Ale największe podziękowanie należy się temu, który to wszystko rozpoczął, panu Ryszardowi Wojtarowiczowi, bo to też jego wielki sukces. Sobotnie spotkania zakończyły brawa dla organizatora i wspólne zdjęcia startujących drużyn.

Wacław Sajdak