ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Protokół Konkursu Góralskiego Wiersza Patriotycznego w Chochołowie

2019-02-25 do 2019-03-11 // Oglądano: 310 // Wstecz
Protokół Konkursu Góralskiego Wiersza Patriotycznego w ChochołowieW dniu 20 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej w Chochołowie odbył się Konkurs Recytatorskiego Góralskiego i Literackiego Wiersza Patriotycznego, wydarzenie towarzyszące obchodom 173. rocznicy Powstania Chochołowskiego.

Wśród gości był obecny Przewodniczący Rady Gminy Czarny Dunajec Tadeusz Czepiel, który zabrał głos na rozpoczęcie uroczystości.

Krótki zarys historyczny Powstania Chochołowskiego przybliżył dyrektor Szkoły Podstawowej w Chochołowie Stanisław Chowaniec. Na uroczystość licznie przybyli dyrektorzy szkół z terenu gminy Czarny Dunajec oraz przedstawiciele gminy Kościelisko.

Organizatorem konkursu byli Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec oraz Szkoła Podstawowa w Chochołowie.

 

Protokół

Konkursu Recytatorskiego Góralskiego i Literackiego Wiersza Patriotycznego

Chochołów, 20 luty 2019

 

 

Jury w składzie: Małgorzata Karpiel-Bzdyk, Maria Garbaruk, Anna Trebunia-Wyrostek po przesłuchaniu 76 uczestników przyznało następujące miejsca:

 

KATEGORIA LITERACKA

Grupa I - kl. 0-III

 

I m. – Amelia Domagała, SP nr 1 Ciche

II m. – Natalia Miętus, SP nr 3 Ciche

Emilia Szczechowicz, ZP Chochołów

III m. – Anna Jędraszczak, SP Podszkle

 

Wyróżnienia specjalne dla przedszkolaków:

Wiktoria Liszka SP nr 2 Ciche,

Aneta Barnaś – Przedszkole SPSK Czerwienne,

 

Grupa II - kl. IV-VI

 

I m. – Dominika Bielańska, SP Czarny Dunajec

Edyta Strama, SP Podczerwone

II m. – Roksana Banaś, SP Ratułów

Julia Małysa, SP Piekielnik

III m. – Zuzanna Mateja, SP Odrowąż

Wyróżnienia:

Weronika Styrczula, SP nr 2 Ciche

Weronika Knapczyk, SP nr 1 Ciche

 

Grupa III - kl. VII, VIII, Gimnazjum, szkoły ponadpodstawowe

I m. – Agnieszka Carolea, LO SPSK Czarny Dunajec

II m. – Maja Starostka, SP Czarny Dunajec

III m. – Katarzyna Lenart, SP Załuczne

 

Wyróżnienie:

Martyna Hosaniak, SP Podszkle,

Karolina Łowisz, KSP SPSK Czerwienne

KATEGORIA GWAROWA

 

Grupa I - kl. 0-III

 

I m. – Adrian Mrugała, SP nr 3 Ciche

II m. – Jakub Tylka, SP Chochołów

Anna Piczóra, SP nr 2 Ciche

III m. – Dominika Tylka, SP Ratułów

Wyróżnienie:

Bartłomiej Jasionek, SP Chochołów

 

Wyróżnienia specjalne dla przedszkolaków:

Natalia Strama, SP Podczerwone

Zofia Kiernia, Przedszkole Samorządowe Czarny Dunajec

Izabela Zahora, Przedszkole Samorządowe Czarny Dunajec

Nikola Sproch, ZP Podszkle

Wioletta Łacek-Stoch, Przedszkole SPSK Czerwienne

 

Grupa II - kl. IV-VI

I m. – Wiktoria Bazińska, ZP Chochołów

Katarzyna Krzeptowska, SP Kościelisko

II m. – Marcin Bobak, SP Chochołów

Katarzyna Sobczyk, SP Kościelisko

III m. – Kazimierz Michniak, SP Chochołów

 

Wyróżnienie:

Anita Kusper, SP Podszkle

Alicja Michniak, SP Podczerwone

 

Grupa III - kl. VII, VIII, Gimnazjum, szkoły ponadpodstawowe

 

I m. – Małgorzata Styrczula – ZP Chochołów

II m. – Krystian Mrugała, SP nr 2 Ciche

III m. – Aneta Zając, SP Załuczne

 

Wyróżnienie:

Paulina Bielańska, SP Załuczne,

Julia Putlak, SP Podszkle,

Michał Dusza, SP Załuczne

 

Komisja pragnie podkreślić wysoki poziom konkursu oraz liczny udział najmłodszych uczestników, ma pewne uwagi do pojedynczych przypadków interpretacji, które odznaczały się przesadnym, manierystycznym patetyzmem, jak również nielicznych wyjątków niedostosowania stroju do okazji i niedbałości w uczesaniu. Członkowie Komisji dziękują Szkole Podstawowej w Chochołowie – gospodarzom miejsca konkursu za przygotowanie pięknej scenografii oraz wszystkim opiekunom i nauczycielom, którzy przygotowali dzieci i młodzież do uczestnictwa w konkursie.

Jury