ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Wyjazdowy tydzień przedszkolaków

2019-02-18 do 2019-03-04 // Oglądano: 485 // Wstecz
Wyjazdowy tydzień przedszkolakówMiniony tydzień dla dzieciaków z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu obfitował w wiele bardzo ciekawych wyjazdów i wyjść w teren.

Dzieci z grupy "Biedronki" i "Jagódki" były w Muzeum Podhalańskim w Nowym Targu na zajęciach związanych z karnawałem i zapustami. Zwiedzały ekspozycje muzealne, poznając przy tym nazwy zawodów i dawne narzędzia. Ciekawa była także wystawa poświęcona świętemu Janowi Pawłowi II. Panie wychowawczynie mają nadzieję, że wyjazd do stolicy Podhala choć trochę przybliżył dzieciom cząstkę historii, którą będą mogły wykorzystać w przyszłości.

Z kolei grupy "Stokrotki" i "Motylki" wybrały się na wycieczkę do Rabki. W odnowionym kinie "Śnieżka" w bardzo wygodnych fotelach dzieciaki oglądały bajkę, potem był czas na zwiedzanie miasta. Pierwsze kroki dzieci wraz z opiekunami skierowały do pomnika św. Mikołaja. Następnie chętnie powędrowały do Parku Miejsku, gdzie jest znana tężnia solankowa. Oczywiście kilka okrążeń wokół niej zaliczonych!

"Motylki" dodatkowo na miejscu w Czarnym Dunajcu odwiedziły panią zootechnik Katarzynę Gołąb, która opowiadała przedszkolakom o opiece nad zwierzętami domowymi. Zajęcia miały miejsce w Gabinecie Weterynaryjnym Andrzeja Gołąb.

"O ząbki dbam, ładny uśmiech mam"- to tytuł zajęć edukacyjnych w gabinecie stomatologicznym grupy "Krasnoludków"z udziałem lek. stom. Joanny Ramskiej-Głąbińskiej.