ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Zespół Piekielnicanie w Żarnowcu

2019-02-12 do 2019-02-26 // Oglądano: 325 // Wstecz
Zespół Piekielnicanie w Żarnowcu7 lutego na zaproszenie Andrzeja Gałowicza, dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Żarnowcu oraz Rady Rodziców Zespół Piekielnicanie wystąpił w Domu Ludowym Żarnowcu.

Zespół Piekielnicanie dzięki uprzejmości i zaangażowaniu pana dyrektora i Rady Rodziców zwiedził Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, gdzie dzieci mogły poznać tajniki techniki produkcji szkła. Podczas pokazów dzieci mogły także spróbować swoich sił i samodzielnie wydmuchać formę szklaną . Na zakończenie zwiedzania każdy mógł zakupić w sklepie szklaną pamiątkę. Po atrakcjach w Krośnie Zespół Piekielnicanie został zaproszony do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu , gdzie zobaczył unikatowe zbiory i autentyczne wnętrza z czasów życia poetki.

Napełnieni nowymi wiadomościami Zespół Piekielnicanie wystąpił na scenie w Domu Ludowym w Żarnowcu, gdzie mógł się zaprezentować w tańcu i śpiewie oraz pochwalić swoją muzyką. Piekielnicanie zaczęli swój występ od zabaw dziecięcych tj. „Ślicno Ulijanko ..‘” czy „Gąski, gąski do domu..”, później były popisy chłopców, solówki i tanieczbójnicki.

Zespół Piekielnicanie otrzymał ogromne brawa i został zaproszony ponownie do gminy Jedlicze.

Serdeczne podziękowania należą się dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Piekielniku Bogdanowi Tyrybonowi za zorganizowanie wyjazdu do Żarnowca. Podziękowanie należy przekazać również na ręce pana dyrektora Andrzeja Gałowicza za zaproszenie i zorganizowanie wstępu do Muzeum Marii Konopnickiej oraz Centrum Dziedzictwa Szkła.