ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Pani Agnieszka z Koniówki wychowała 15 dzieci bez 500+

2019-02-05 do 2019-02-19 // Oglądano: 2380 // Wstecz
Pani Agnieszka z Koniówki wychowała 15 dzieci bez 500+Pani Agnieszka Haberna z Koniówki obchodziła 4 lutego kolejne urodziny. Gaździna doczekała się już 75 wiosny. Kolejnych lat życia w pełnym zdrowiu życzył dostojnej jubilatce wójt Marcin Ratułowski.

- Cieszę się, że mogę razem z bliskimi uczestniczyć we wspólnym świętowaniu kolejnych urodzin Pani Agnieszki, która powinna być przykładem jak można wspaniale wywiązać się z obowiązków wynikających z macierzyństwa - zaznaczył wójt Marcin Ratułowski. Dostojnej jubilatce przekazał bukiet kwiatów wraz z okolicznościowymi życzeniami podpisanymi osobiście także przez przewodniczącego Rady Gminy Czarny Dunajec Tadeusza Czepiela.

Włodarz Gminy Czarny Dunajec zapowiedział też utworzenie na terenie Gminy Czarny Dunajec Karty Seniora. - Pracujemy nad tym projektem, jednocześnie przypominamy, że osoby - w tym pani Agnieszka, które wychowały minimum troje dzieci mogą starać od marca bieżącego roku o wyrobienie w gminie Karty Dużej Rodziny Gminy Czarny Dunajec. Dzięki tej wyjątkowej karcie będzie można skorzystać na terenie gminy Czarny Dunajec z wyjątkowych ulg i upustów, m.in. z ulgi na opłaty za śmieci, darmowego wstępu na gminne lodowisko czy do Muzeum Torfu w Chochołowie - mówił w domu pani Agnieszki wójt Marcin Ratułowski.

Agnieszka Haberna urodziła i wychowała aż 15 dzieci, do tego cieszy się jeszcze z 13 wnuczek, 16 wnuków, 3 prawnuczek i 4 prawnuków. - Z taką gromadką dzieci zawsze było radośniej - śmieje się pani Agnieszka, która ma też córkę i wnuczkę Agnieszkę. - Agnieszki królują w trzech pokoleniach - dodaje z radością dostojna jubilatka. Najstarsze dziecko to córka Anna, a najmłodsze to córka Beata. Zaś Zosia to najmłodsza wnuczka, a Lidia dzierży obecnie tytuł najmłodszej prawnuczki pani Agnieszki. Łukasz - to imię najstarszego wnuczka.

Pierwsze dziecko z małżeństwa państwa Agnieszki i Tomasza Habernych na świat przyszło w 1961 r., a najmłodsze 27 lat później. - Musieliśmy sobie jakoś radzić. Mąż pracował, ja zajmowałam się domem, dziećmi. Było co robić, ale nie chodzili głodni. Starałam się, żeby schludnie wyglądały. Choć zgadzam się ze stwierdzeniem, że dzieci brudne, to dzieci szczęśliwie. Bo właśnie szczęście i zdrowie to rzeczy najważniejsze - mówi pani Agnieszka.

Trzeba jednak pamiętać, że często pani Agnieszka i jej mąż - pomimo różnych opinii ludzi w związku z taką liczbą dzieci - szli z podniesiona głową do przodu i przekazali swoim pociechom najcenniejsze wartości.

Dzieci sympatycznej jubilatki z Koniówki żyją w przyjaźni, sprawiają swojej mamie niespodzianki. Pani Agnieszka gościła kilkakrotnie u swoich pociech, które przebywają poza granicami ojczyzny. Z dziećmi zwiedzała Austrię, Stany Zjednoczone i Kanadę. Ciekawe jaką podróżniczą niespodziankę zafunduje mamie na obecne okrągłe urodziny? Bo do życzeń dostojnej jubilatce dołączają się także dzieci z wnukami, przebywające poza Polską.