ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Przyszłość tylko z mądrością dziadków

2019-02-04 do 2019-02-18 // Oglądano: 609 // Wstecz
Przyszłość tylko z mądrością dziadkówObchody Święta Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Załucznem miały miejsce 31 stycznia.

Nie można budować przyszłości bez mądrości dziadków - to główne przesłanie uroczystości. Na zaproszenie uczniów przybyło do szkoły 76 gości. Pierwszą część programu stanowiły wzruszające wiersze, nastrojowe piosenki i pomysłowe inscenizacje, które wyrażały ogromną wdzięczność i przywiązanie młodego pokolenia do swoich dziadków. Tutaj artystycznymi zdolnościami wykazali się uczniowie klas 0 i I oraz uczennice z klasy V i VI. W dalszej części, dla podkreślenia rodzinnego charakteru spotkania, klasy I - III wystawiły spektakl "Jasełkowa łezka", a klasy starsze wystąpiły z koncertem Bożonarodzeniowych kolęd.

Serdecznym życzeniom towarzyszyły słowa: Jak cudownie jest mieć Was przy sobie, cieszyć się Waszą bliskością i czułością, być obdarzonym miłością i dobrocią, mieć pociechę w trudnych chwilach, czerpać z Waszych doświadczeń i mądrości. Nie obyło się bez upominków dla zaproszonych gości: maluchy wręczyły z wielkim poświęceniem wykonane przez siebie prezenty, a klasy starsze namalowane własnoręcznie akwarelowe miniatury.

Ze szczególną dbałością wykonana scenografia i dekoracja stołów w kolorystyce granatu i ecru nadały spotkaniu pięknego i odświętnego charakteru. Zapewne uroczystość nie wypadłaby tak wspaniale bez ogromnego zaangażowania rodziców, którzy zapewnili pyszne domowe ciasta i gorące napoje.