ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Na pomoc Rafałowi

2019-01-23 do 2019-02-06 // Oglądano: 501 // Wstecz
Na pomoc RafałowiDn. 20 stycznia na zaproszenie proboszcza parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie oraz Klubu 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego zespół "Krzesany" z Cichego wystąpił w tamtejszym kościele garnizonowym z koncertem charytatywnym.

Zespół tym koncertem chciał wesprzeć fundusz pomocy dla młodego zawodowego żołnierza, skoczka spadochronowego, męża i ojca dotkniętego ciężką chorobą nowotworową. Zespół uczestniczył we Mszy świętej, której nadał góralską oprawę, a po niej przedstawił licznie zgromadzonej publiczności tradycyjną podhalańską szopkę, program taneczny i najpiękniejsze góralskie kolędy.

Po występie członkowie zespołu wraz z inicjatorem tego wyjazdu porucznikiem Mirosławem Rzepką z Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo Kondycyjnego w Zakopanem przeprowadzili zbiórkę pieniędzy i losowanie wielu atrakcyjnych nagród. Przywieźli ze sobą karnety na pobyt w naszej gminie, a także produkty regionalne, albumy, kalendarze, książki, promujące gminę Czarny Dunajec i Podhale. Zebraną kwotę przekazano osobiście panu Rafałowi, który z wielkim wzruszeniem uczestniczył w tym niecodziennym spotkaniu.

Pobyt w Hrubieszowie był też niezwykłym przeżyciem dla wszystkich członków zespołu. Młodzi artyści mogli doświadczyć innego spojrzenia na życie, które nie zawsze układa się po naszej myśli i rzuca pod nogi kłody w najmniej spodziewanym momencie. Warto pamiętać, jak wielkim cudem jest zdrowie i życie oraz jak ważne jest niesienie pomocy. Dlatego mamy nadzieję, że to spotkanie i wspólna modlitwa dadzą Panu Rafałowi wiele sił do walki z chorobą!