ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Awans zawodników z gminy do Mistrzostw Świata

2019-01-22 do 2019-02-05 // Oglądano: 428 // Wstecz
Awans zawodników z gminy do Mistrzostw ŚwiataJuż za 5 dni w słowackim Osrblie rozpoczynają się Biathlonowe Mistrzostwa Świata Juniorów, w których będą startować przedstawiciele Gminy Czarny Dunajec: Jan Guńka, Wojciech Skorusa (zawodnicy z Chochołowa), Magda Piczura, Marcin Szwajnos (reprezentujący Ciche) i Patrycja Stanek (Czarny Dunajec). Zawodnikom powołanym przez Polski Związek Biathlonu gratulujemy kwalifikacji i życzymy powodzenia!

- Jestem dumna, że z pośród wielu zawodników zostałam powołana na najważniejsze zawody. Musiałam jednak dobrze wypaść na eliminacjach, co w tym roku było dla mnie sporym wyzwaniem. Nie mogę się przełamać biegowo, ale za to nadrabiam celnym okiem na strzelnicy. Program zawodów przewiduje wszystkie biathlonowe konkurencje (indywidualny, sztafety, sprint, pościg). Trasy w Osrblie są bardzo wymagające, jednak mam nadzieje, że odbuduję swoją dyspozycję i pokaże się z jak najlepszej strony! - komentuje nam Magda Piczura.

Starty będą transmitowane w telewizji, dlatego zachęcamy do oglądania. - Biathlon jest bardzo nieprzewidywalnym i wymagającym dobrej psychiki sportem, gdyż tak naprawdę w parę sekund może się wszystko zmienić. Szczególnie ważne jest w tym przypadku strzelanie, ponieważ czasem to decyduje o naszym ostatecznym wyniku. Kocham biathlon, czystą rywalizację i emocje jakie dostarcza mi ten sport. Gorąco zachęcam do kibicowania! - dodaje zawodniczka z Cichego.