ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Sokoliki Stary Sącz z Pucharem Wójta Gminy Czarny Dunajec w turnieju Wisła CUP

2018-12-17 do 2018-12-31 // Oglądano: 537 // Wstecz
Sokoliki Stary Sącz z Pucharem Wójta Gminy Czarny Dunajec w turnieju Wisła CUPSokoliki Stary Sącz pokonały Wisłę Kraków 3-1 w finale turnieju A.P. Wisła CUP rocznika 2009 pod patronatem Wójta Gminy Czarny Dunajec Marcina Ratułowskiego. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Hutnika Kraków, którzy w konkursie rzutów karnych pokonali rówieśników z A.P. Limanovii Limanowa.

Prawdziwe piłkarskie święto zgotowali organizatorzy i zawodnicy turnieju A.P. Wisła CUP rocznika 2009 organizowanego przez Akademie Piłkarską Wisła Czarny Dunajec oraz Gminę Czarny Dunajec na hali sportowej w Cichem.

W turnieju wzięło udział 10 zespołów podzielonych na dwie grupy: Szkółka Piłkarska Wisła Kraków, Hutnik Kraków, MKS Mysłowice, Iskra Pszczyna, AP Proszowianka Top Cars, Sokoliki Stary Sącz, Football4pro Bielsko Biała, Limanovia Limanowa, gospodarze A.P. Wisła Czarny Dunajec oraz zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego K.S. Niedzica. Swoje grupy wygrały zespoły Limanovii i Proszowianki. Kibicie byli świadkami wielkich emocji w meczach półfinałowych, gdzie w derbowym pojedynku Hutnik prowadził z krakowską Wisłą, ale na 7 sekund przed końcem spotkania wiślacy wyrównali i po rzutach karnych trafili do finału. Zawodnicy Hutnika szybko musieli ocierać łzy, ponieważ w kolejnym spotkaniu czekał na nich zespół z Limanowej. Tym razem przy mocnym dopingu sympatyków to Hutnik zwyciężył po serii rzutów karnych i tym samym zajął trzecie miejsce w turnieju. W finale Wisła Kraków szybko objęła prowadzenie, ale podopieczni trenera Popieli odwrócili losy meczu i ostatecznie to oni odebrali Puchar z rąk Wójta Gminy Czarny Dunajec.

 

Sokoliki Stary Sącz: Oskar Plata, Maciej Oświecimka, Dominik Czyżycki, Filip Izworski, Mateusz Górski, Mateusz Kubatek, Mikołaj Opyd, trener Tomasz Popiela

Nagrody indywidualne:

najlepszy bramkarz: Oliwier Matecki Wisła Kraków

najlepszy strzelec: Szymon Maderak AP Nowa Proszowianka Top Cars

najlepszy zawodnik: Mateusz Górski Sokoliki Stary Sącz

 

" ...Jako Akademia Piłkarska Wisła Czarny Dunajec w okresie zimowym bierzemy udział w około 30 turniejach, chcieliśmy jednak zrobić własny turniej, aby promować piłkę nożną w naszym regionie. Tak powstał projekt turnieju AP Wisła Cup i zainteresowanie nim przerosło nasze oczekiwania. Już na pierwszej edycji turnieju pojawiły się takie marki jak Wisła czy Hutnik oraz zespoły ze Śląska, które pokonały długą drogę, aby bawić się z nami. Cieszymy się, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie i że zespoły, które dzisiaj walczyły na turnieju rocznika 2009 zadeklarowały że wrócą na kolejne edycje. Dziękujemy Wójtowi Gminy Czarny Dunajec, który wsparł naszą inicjatywę oraz objął patronat nad turniejem. Kolejna edycja już w styczniu tym razem zmagania rocznika 2010..." Paweł Batkiewicz koordynator A.P. Wisła Czarny Dunajec.

Autor: Informacja prasowa AP Wisła Czarny Dunajec