ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

NOWOŚĆ! POJEMNIKI NA PRZETERMINOWANE LEKARSTWA w Gminie Czarny Dunajec

2018-12-06 // Oglądano: 757 // Wstecz
NOWOŚĆ! POJEMNIKI NA PRZETERMINOWANE LEKARSTWA  w Gminie Czarny DunajecOd stycznia 2018 roku mieszkańcy Gminy Czarny Dunajec mogą oddawać zużyte/przeterminowane lekarstwa do specjalnych pojemników umieszczonych w przychodniach z terenu Gminy.

Przeterminowane lekarstwa zbudowane są z wielu związków chemicznych, które po terminie przydatności do spożycia stanowią potencjalnezagrożenie dla życia i zdrowia człowieka. Również złe przechowywanie przeterminowanych stanowi zagrożenie dla człowieka i dla środowiska.

Przeterminowane leki zaliczane są do odpadów niebezpiecznych!

 

Do tej pory, w ramach systemu gospodarki odpadami Gmina zapewniała odbiór przeterminowanych i niewykorzystanych lekarstw z częstotliwością raz na kwartał w ramach „zbiórki odpadów niebezpiecznych i chemikaliów”. Teraz, dodatkowo będzie można oddawać lekarstwa do pojemników umieszczonych w ośrodkach zdrowia na terenie Gminy (w terminach pracy przychodni).

 

Do przeterminowanych lekarstw zaliczamy m.in. leki w postaci: drażetek, tabletek, maści, aerozoli oraz lekarstwa w postaci płynnej.

 

Do pojemników NIE WRZUCAMY: zużytych strzykawek i igieł, innych odpadów nie będących zużytymi lekami.

Z pojemników mogą korzystać tylko indywidualni mieszkańcy.

 

WYKAZ obiektów, w których zlokalizowane są pojemniki przeznaczone do zbierania przeterminowanych leków na terenie Gminy Czarny Dunajec:

1. Ośrodek zdrowia – Piekielnik

2. Przychodnia w Chochołowie

3. Przychodnia w Czarnym Dunajcu

4. Przychodnia w Odrowążu

5. Przychodnia w Ratułowie

 

Z pojemników można korzystać w godzinach pracy Przychodni i Ośrodka.