ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Strażackie Zaduszki w Ratułowie

2018-11-27 do 2018-12-11 // Oglądano: 788 // Wstecz
Strażackie Zaduszki w RatułowieStrażacy z gminy Czarny Dunajec spotkali się na uroczystej Mszy Świętej w kościele w NMP Matki Kościoła w Ratułowie, by wspólnie pomodlić się w intencji swoich koleżanek i kolegów, którzy odeszli w tym roku na wieczną służbę.
Mszy przewodniczył ks. Krzysztof Kocot, kapelan strażaków z gminy Czarny Dunajec. Asystował mu proboszcz miejscowej parafii ks. Janusz Rzepa.

- Poprzez modlitwę chcemy podziękować dobremu Bogu za tych strażaków, których w minionym roku powołał na wieczną służbę - za Jana, Helenę, Tadeusza, Józefa, Leona, Franciszka, Jana, Jana, Stanisława, Katarzynę , Stanisława, Stanisława, Stanisława, kolejnego Stanisława i jeszcze jednego Stanisława. Dziękujemy za to, że ich po prostu nam dał, za każde dobro, które nam uczynili, za każdy gest miłości z ich strony, zwłaszcza gdy ratowali nasze życie i mienie, za nieustanną gotowość. Dzisiaj prosimy, aby Pan Bóg dał im za to nagrodę życia wiecznego i wołamy "Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie"  - mówił ks. Krzysztof Kocot podczas homilii.

W uroczystości wzięli udział druhowie z poszczególnych jednostek OSP, poczty sztandarowe, gminne władze ZOSP RP i mieszkańcy Ratułowa. Podczas nabożeństwa obecny był Tadeusz Rafacz - przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego. 

Jak podkreśla Karol Krzysiak - Komendant Gminny ZOSP RP w gminie Czarny Dunajec, w ten sposób druhowie chcą co roku modlić się za zmarłymi kolegami. Za ich zaangażowanie należy się im szacunek, pamięć i wdzięczność.

Fot. Piotr Duraj