ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Wizyta Prezydenta RP na Orawie

2018-11-24 do 2018-12-08 // Oglądano: 953 // Wstecz
Wizyta Prezydenta RP na OrawiePrezydent RP Andrzej Duda odwiedził Orawę. W Podsarniu dokonał uroczystego odsłonięcia pomnika upamiętniającego 100. rocznicę odbudowy Państwa Polskiego i zasłużonych lokalnych działaczy niepodległościowych.
Prezydent spotkał się z mieszkańcami i samorządowcami. Orawskie miejscowości - Piekielnik i Podszkle należące do Gminy Czarny Dunajec reprezentowali wójt Marcin Ratułowski i skarbnik Monika Styrczula.

Na pomniku wybudowanym w Podsarniu zostały umieszczone nazwiska zasłużonych dla Orawy i Polski bojowników o niepodległość, odznaczonych przez Prezydenta Ignacego Mościckiego Medalem Niepodległości.

Jak podkreślił prezydent, uroczystość, która odbyła się w piątek 23 listopada 2018 r. wpisuje się bardzo mocno w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.  – Tego właśnie chciałem, żeby stulecie odzyskania niepodległości nie było świętowane tylko w Warszawie, tylko centralnie, ale właśnie żeby było świętowane także w polskich miastach, w miasteczkach, w gminach, w wioskach. Wszędzie tam, gdzie sięgają ślady tamtych dni – powiedział.