ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Szkoła w Podszklu nagrodziła laureatów konkursów o „Papieżu – Polaku”

2018-11-03 do 2018-11-16 // Oglądano: 919 // Wstecz
Szkoła w Podszklu nagrodziła laureatów konkursów o „Papieżu – Polaku”25 października w Podszklu miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego inspirowanego życiem Świętego Jana Pawła II, organizowanego pod honorowym patronatem metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego dla dzieci i młodzieży szkolnej z całej Polski. Równocześnie odbył się III Wojewódzki Konkurs Wiedzy pod hasłem: „Papież – Polak”.
Zwycięzcami konkursu plastycznego w kategorii klas I – IV zostali: Radosław Mazur (SP Nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie), w kategorii klas V – VIII: Monika Brzukała (SP Nr 21 w Nowym Sączu). W konkursie wiedzy w kategorii klas I – IV pierwsze miejsce zdobyli Karolina Kott (SP nr 3 im. Kazimierza Wielkiego w Zubrzycy Górnej) i Rafał Duraj (SP Podczerwone). W kategorii klas V – VIII zwyciężyła Wioletta Jędraszczak (SP im. Jana Pawła II w Podszklu).

Oba konkursy są inspirowane życiem i działalnością Patrona Szkoły w Podszklu – Świętego Jana Pawła II. Mają one na celu pogłębienie wśród dzieci wiedzy o życiu i działalności Papieża oraz pobudzenie uczniów do naśladowania w codziennym życiu Świętego Rodaka, który w szczególny sposób ukochał swoją Ojczyznę – Polskę.

Konkursy Papieskie kształtują twórcze myślenie, stwarzają możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem papieża Polaka. Są więc zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Jana Pawła II oraz pogłębiania swojej wiedzy. W tym roku konkursy nawiązywały do ważnych wydarzeń: 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża. Ojciec Święty mówił, że Ojczyzna jest dobrem wspólnym dla każdego członka narodu. Każdy powinien o nią się troszczyć jak o matkę. Przypominał, że winniśmy naszej Ojczyźnie miłość. Sam dawał także wielekroć świadectwo swojej miłości do Ojczyzny i nigdy o niej nie zapomniał. Mówił, że służba Ojczyźnie nie zawsze wymaga ofiary krwi, ale żąda także ofiary wytrwałej pracy, nauki, wychowania młodego pokolenia i pielęgnowania kultury. Podkreślał, że nasz naród jest bogaty mądrą młodzieżą. Dlatego też szczególne podziękowania należą się uczestnikom konkursów, którzy tak pięknie pielęgnują przesłania naszego Świętego Rodaka.