ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

OSP Koniówka mistrzem województwa małopolskiego

2018-09-18 do 2018-10-15 // Oglądano: 1281 // Wstecz
OSP Koniówka mistrzem województwa małopolskiegoDruhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koniówce, reprezentujący powiat nowotarski i gospodarzy - gminę Czarny Dunajec byli bezkonkurencyjni podczas VI Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Wygrali obie konkurencje - sztafetę pożarniczą i zadanie bojowe.
Dzięki zwycięstwu zakwalifikowali się do przyszłorocznego etapu krajowego, podczas którego zmierzą się najlepsze jednostki poszczególnych województw.
 
Podczas zawodów, które odbyły się 15 września w Czarnym Dunajcu tuż za Koniówką uplasowali się druhowie z OSP Dzianisz Górny, a na 3. miejscu OSP Stare Bystre.

Rozegrane zostały także zawody drużyn kobiecych. Wygrały druhny z OSP Krempachy. Za nimi uplasowały się jednostki OSP Nowa Biała i OSP Górka.

Kierownikiem zawodów był st. kpt. Tomasz Kosiba z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, a sędzią głównym – mł. bryg. Michał Pawłowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Proszowicach. W składzie komisji sędziowskiej znaleźli się funkcjonariusze komend powiatowych województwa małopolskiego oraz członkowie OSP.

Podsumowania zawodów dokonali małopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Stanisław Nowak oraz prezes zarządu wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie druh Edward Siarka. Najlepsze drużyny mistrzostw otrzymały medale, puchary oraz nagrody, które wręczyli m.in. Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz i Przewodniczący Rady Gminy Czarny Dunajec Stanisław Gonciarczyk.

Wyniki:

OSP gr. A (męskie drużyny pożarnicze)
1 miejsce OSP Koniówka (pow. nowotarski) z wynikiem 86,89 pkt.
2 miejsce OSP Dzianisz Górny (pow. tatrzański) z wynikiem 91,92 pkt.
3 miejsce OSP Stare Bystre (pow. nowotarski) z wynikiem 93,09 pkt.

OSP gr. C (żeńskie drużyny pożarnicze)
1 miejsce OSP Krempachy (pow. nowotarski) z wynikiem 109,96 pkt.
2 miejsce OSP Nowa Biała (pow. nowotarski) z wynikiem 113,03 pkt.
3 miejsce OSP Górka (pow. brzeski) z wynikiem 114,74 pkt.