ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Gminne Dożynki w Czarnym Dunajcu - Hołdymas 2018

2018-08-23 do 2018-08-27 // Oglądano: 2185 // Wstecz
Gminne Dożynki w Czarnym Dunajcu - Hołdymas 2018W niedzielę, 26 sierpnia gmina Czarny Dunajec będzie obchodziła święto plonów. Rolnicy, przedstawiciele sołectw podziękują Panu Bogu za tegoroczne plony.
Dożynki rozpoczną się o godz. 9.00 od konkursu wieńców dożynkowych na Rynku w Czarnym Dunajcu. Po nim, wszyscy udadzą się do kościoła parafialnego pw. Trójcy Przenajświętszej, gdzie odprawiona zostanie msza dziękczynna o godz. 10.00.

Na uczestników imprezy czeka wyjątkowo dużo atrakcji i spora dawka znakomitej muzyki, pokazy sportowe, Turniej Sołectw Plażowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec, konkursy z nagrodami dla publiczności, występy zespołów regionalnych, konkursy dla rolników, a także degustacja potraw regionalnych i prezentacja zaprzęgów konnych. Muzycznym zwieńczeniem imprezy będą koncerty zespołów: Holeviaters i Future Folk. W programie nie zabrakło ponadto sztucznych ogni, zabawy tanecznej oraz przestrzennego pokazu laserowego.

Szczegółowy harmnogram Hołdymasu 2018, na który zapraszają Wójt i Rada Gminy Czarny Dunajec oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, znajduje się na plakacie.