ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla Wójta Józefa Babicza

2018-05-29 do 2018-07-16 // Oglądano: 1222 // Wstecz
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla Wójta Józefa BabiczaWójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz odznaczony został przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego, za działalność społeczną i publiczną, za osiągnięcia w pracy samorządowej.

Dekoracja zasłużonych samorządowców odbyła się podczas uroczystych obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego, które odbyły się 25 maja 2018 r. w Pałacu Prezydenckim.

- Służba społeczeństwu to istota samorządu; trzeba mieć powołanie do tej służby, ale trzeba mieć też odwagę - podkreślił Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Zwracał uwagę, że prawdziwym podmiotem służby ludzi, którzy są samorządowcami, są ich współobywatele, współmieszkańcy.


- Służba społeczeństwu to jest to, czego się Państwo kiedyś podjęliście, czego cały czas się podejmujecie, w tym roku też będziecie się zapewne w wielu przypadkach podejmowali, biorąc pod uwagę, że dla samorządu terytorialnego w Polsce jest to rok wyborczy – mówił Andrzej Duda, zwracając się do samorządowców obecnych na uroczystości w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.

- Trzeba mieć nie tylko powołanie do tej służby, ale trzeba mieć jeszcze odwagę. Wszyscy wiemy, że to jest bardzo poważne wyzwanie związane z wieloma trudnościami - powiedział.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wręczenia odznaczeń samorządowcom, która dostępna jest na stronie TVP Parlament pod linkiem:

www.tvpparlament.pl/retransmisje-vod/inne/dzien-samorzadu-terytorialnego-w-palacu-prezydenckim-z-udzialem-prezydenta-andrzeja-dudy/37353311