ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Podhale Tour o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec

2018-05-17 do 2018-05-31 // Oglądano: 804 // Wstecz
Podhale Tour o Puchar Wójta Gminy Czarny DunajecJuż po raz kolejny zmaganiami o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec rozpoczął się wyścig o Kolarski Puchar Podhala.

W tym roku kolarze przejechali trasę ponad 80 – kilometrową wiodącą drogami gmin Czarny Dunajec, Nowy Targ i Szaflary.

Tradycyjnie podczas inauguracji popularnego cyklu kolarskiego Podhale Tour, na stadionie we Wróblówce odbył się wyścig dla najmłodszych adeptów tej dyscypliny „Mini Podhale Tour o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec Józefa Babicza”.

Słoneczna pogoda w niedzielę 13 maja sprawiła, że na starcie stanęło wiele dzieci. Mieli za zadanie przejechać odpowiednią ilość okrążeń wokół stadionu, w zależności od kategorii wiekowej. Oczywiście wygrywali najszybsi.

- Celem zawodów rowerowych dla dzieci i młodzieży oprócz wyłonienia zwycięzców w klasyfikacji indywidualnej była popularyzacja kolarstwa i promocja sportu, a także pokazanie uczestnikom piękna Podhala, mobilizowanie dzieci i młodzieży do aktywnego wypoczynku na rowerze, promowanie roweru jako ekologicznego i przyjaznego środowisku środka lokomocji oraz wychowywanie poprzez sportowe współzawodnictwo w oparciu zasady fair play.

Wśród seniorów najlepszy okazał się Sebastian Druszkiewicz z klubu IN Mogilany Cycling Club. Ubrał różową koszulkę lidera "Podhale Tour".

Zwycięzcy wyścigów „Mini Podhale Tour” i „Podhale Tour” o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec otrzymali dyplomy i medale.

Pełne wyniki I etapu dostępne są na stronie www.podhaletour.tcorzel.pl

Kolejny etap o Puchar Wójta Gminy Raba Wyżna odbędzie się już za miesiąc 17.06.2018 r. Następnie rywalizacji przeniesie się do Rabki-Zdroju i Spytkowic.

Organizatorem zawodów jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice.