ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

„Twoja krew, moje życie” - akcja krwiodawstwa w Czarnym Dunajcu

2018-05-23 do 2018-05-28 // Oglądano: 696 // Wstecz
„Twoja krew, moje życie” - akcja krwiodawstwa w Czarnym DunajcuRegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, Oddział Terenowy w Zakopanem zachęca do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się w niedzielę 27 maja 2018 r. w Czarnym Dunajcu.

W ten sposób będzie można pomóc tym, którzy potrzebują tego cennego dla życia płynu.

Akcja honorowego oddawania krwi odbędzie się przy parafii Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu. Punkt pobierania krwi zlokalizowany będzie na plebanii w godzinach od 8.30 do 14.00.

- Zapraszam wszystkich chętnych, czujących się zdrowo mieszkańców Czarnego Dunajca i okolic oraz turystów. Oddanie krwi potraktujmy jako szczególny dar dla Matek przed Świętem Matki, dla tych, które walczą o życie i potrzebują krwi. Wykorzystajmy czas ekipy na miejscu, każda kropla krwi może uratować życie, to może być każdy z nas lub najbliższa nam osoba. Jest bardzo trudny czas dla Krwiodawstwa – brakuje krwi – mówi lek. Maria Lambrecht, kierownik punktu krwiodawstwa w Zakopanem.

Do oddania krwi trzeba zgłosić się z dowodem osobistym. Dawcom krwi zapewniany jest posiłek regeneracyjny, wyniki badań laboratoryjnych i grupy krwi.

- Liczę na Waszą pomoc – apeluje Maria Lambrecht.