ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Konkurs RegioStars Awards

2018-04-18 do 2018-05-03 // Oglądano: 580 // Wstecz
Konkurs RegioStars AwardsProjekt dotyczący budowy Muzeów torfowisk zgłoszony do konkursu RegioStars Awards organizowanego przez Komisję Europejską!

Miło nam poinformować, że projekt pt. „Torfowiska wysokie-europejski unikat polsko-słowackiego pogranicza” został wybrany przez Instytucję Zarządzającą, jako jeden z dwóch projektów reprezentujących Program Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 w trakcie międzynarodowego konkursu na najbardziej oryginalne iinnowacyjne projekty dofinansowane zFunduszy Europejskich:

„Multimedialna mapa torfowisk, stanowisko z mikroskopami do eksperymentów, symulatory-tym wszystkim kuszą muzea torfowisk pogranicza PL-SK. Muzea mieszczą się w 2 odnowionych w ramach projektu obiektach dziedzictwa kulturowego – ponad stuletnim drewnianym budynku w Chochołowie w Polsce wpisanym na listę UNESCO oraz renesansowej plebanii na Zamku Orawskim na Słowacji. Projekt uzupełniony licznymi działaniami miękkimi gwarantuje prawdziwą podróż po kulturowych i przyrodniczych aspektach torfowisk pogranicza” /fragment zgłoszenia do konkursu/

Nasz projekt zgłoszony został w kategorii dotyczącej inwestowania w dziedzictwo kulturowe.

Cieszy nas fakt, że drugim z projektów wybranych przez Instytucję Zarządzająca był projekt dotyczący budowy Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr. W trakcie realizacji I etapu tego projektu Gmina Czarny Dunajec pełniła rolę Partnera Wiodącego.

Nagrodą dla zwycięzców będzie film promocyjny oprojekcie oraz puchar icertyfikat RegioStars 2018. Wyniki znane będą już w czerwcu br. Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystej gali 9 października 2018 r. wBrukseli wtrakcie Europejskiego Tygodnia Regionów iMiast. Finaliści zostaną zaproszeni na ceremonię iotrzymają certyfikat oraz medal, aprojekty finałowe znajdą się wbroszurze wydanej przez Komisję Europejską oraz wbazie najlepszych praktykpublikowanej na stronie InfoRegio.

Trzymajcie kciuki!

Projekt pt. „Torfowiska wysokie-europejski unikat polsko-słowackiego pogranicza” realizowany jest w ramach Programu Interreg V-A Polska- Słowacja 2014-2020”.