ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

„Z sercem na dłoni” - IX Bal Charytatywny na rzecz Katolickich Szkół Integracyjnych SPSK w Czerwiennem

2018-04-13 do 2018-04-22 // Oglądano: 730 // Wstecz
„Z sercem na dłoni” - IX Bal Charytatywny na rzecz Katolickich Szkół Integracyjnych SPSK w CzerwiennemStowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ich Rodzin i Przyjaciół działające przy Katolickich Szkołach SPSK w Czerwiennem serdecznie zaprasza na tradycyjny IX Bal Charytatywny „Z sercem na dłoni”, który odbędzie się 21 kwietnia 2018 r. w Sali Bankietowej „Pod Skałką” w Rogoźniku.
Cały dochód przeznaczony będzie na wsparcie dzieci niepełnosprawnych z Katolickich Szkół Integracyjnych SPSK w Czerwiennem.

O godz. 16.00 bal poprzedzi msza święta w kościele pw. św Andrzeja Boboli w Rogoźniku. O godz. 17.30 organizatorzy powitają przybyłych gości. Po obiedzie wystąpi szkolna grupa teatralna z Czerwiennego, W trakcie bali odbędzie się aukcja charytatywna. Zabawa przy muzyce do białego rana.

- Zapraszamy serdecznie wszystkich , którym los dzieci niepełnosprawnych nie jest obojętny. Zapewniamy świetną zabawę do białego rana oraz aukcję charytatywną z „Furtokowym wodzirejem Rybką”. Na aukcji czeka na Państwa wiele niespodzianek m.in. voucher – weekend nad Morzem Bałtyckim w pensjonacie Złote Piaski w Jarosławcu ufundowany przez Pana Marcina Wypycha i wiele innych pięknych przedmiotów ufundowanych przez naszych wspaniałych darczyńców – mówią organizatorzy.

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ich Rodzin i Przyjaciół działa przy szkołach Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Czerwiennem. Propaguje ideę integracji osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem organizując; olimpiady sportowe, pielgrzymki integracyjne i wiele innych. Stowarzyszenie współorganizuje sympozja naukowe dotyczące integracji, bierze czynny udział we wszelakich projektach dotyczących tematyki osób niepełnosprawnych. Ściśle współpracuje z wolontariatem działającym przy szkole SPSK w Czerwiennem.

W ostatnich latach stowarzyszenie sfinansowało zakup wózków inwalidzkich dla dzieci niepełnosprawnych z gminy Czarny Dunajec. Ufundowało także wyposażenie sal sensorycznej i rehabilitacyjnej mieszczących się w szkole SPSK w Czerwiennem, z której korzystają dzieci niepełnosprawne w trakcie rehabilitacji, a dzieci sprawne w czasie zajęć korekcyjnych pomogło dofinansować rehabilitację swoich podopiecznych. Dochód z zeszłorocznego balu w całości przeznaczony został na zakup i montaż windy w budynku na Bachledówce. Dzięki niej znikła bariera w poruszaniu się dzieci niepełnoprawnych pomiędzy piętrami w placówce.

Głównymi założeniami SONiRiP zapisanymi w statucie Stowarzyszenia ale przede wszystkim w sercach każdego członka Stowarzyszenia jest:
- grupowanie ludzi dobrej woli działających na rzecz zdrowia i szczęścia dzieci niepełnosprawnych,
- tworzenie grup wsparcia i poradnictwa dla rodziców dzieci niepełnosprawnych,
- popularyzowanie wśród społeczności wiedzy o potrzebach i możliwościach dzieci niepełnosprawnych,
- inicjowanie i popieranie działań na rzecz dzieci niepełnosprawnych,
- organizowanie akcji charytatywnych.