Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

XXI Gminne Prezentacje Form Teatralnych Zespołów Szkolnych i Pozaszkolnych - „Bajkluś 2018”

2018-04-12 do 2018-04-26 // Oglądano: 250 // Wstecz
XXI Gminne Prezentacje Form Teatralnych Zespołów Szkolnych i Pozaszkolnych - „Bajkluś 2018”W dniach 9 – 10 kwietnia 2018 r. na sali widowiskowej Centrum Kultury i promocji Gminy Czarny Dunajec odbyły się XXI Gminne Prezentacje Form Teatralnych Zespołów Szkolnych i Pozaszkolnych„Bajkluś 2018”.

Komisja w składzie: Maria Garbaruk – przewodnicząca, Stanisław Bukowski i Marcin Kudasik – członkowie po przeglądnięciu 18 zespołów teatralnych postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Przedszkola:
I nagroda – Zespół Teatralny „Wesoła Gromadka” z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu  (sztuka pt: Śpiąca Królewna)
II nagroda - Zespół Teatralny „Gwiazdki” z Przedszkola Jana Pawła II w Czerwiennem (sztuka pt: Zamieszanie w krainie bajek)
Za grę aktorską:
- Lena Podczerwińska - za rolę „Narratora” („Wesoła Gromadka” z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu)
- Aleksandra Łacek - za rolę „Baby Jagi” („Gwiazdeczki” z Przedszkola Jana Pawła II w Czerwiennem)

Klasy I – III:
I nagroda –  Zespół Teatralny „Smyki”  ze Szkoły Podstawowej w Ratułowie (sztuka pt: Calineczka)
II nagroda – Zespół Teatralny „Koziołki” ze Szkoły Podstawowej w Piekielniku (sztuka pt: Koziołek Matołek w Afryce)
III nagroda –  Zespół Teatralny „Klasy II” ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu (sztuka pt: Bajkowy ambaras)
Wyróżnienie: Zespół Teatralny ,,Promyki” ze Szkoły Podstawowej w Pieniążkowicach (sztuka pt: Zamieszanie w krainie bajek)
Za grę aktorską:
- Mariola Zubek – za rolę „Calineczki” („Smyki”  ze Szkoły Podstawowej w Ratułowie)
- Karolina Madziar - za rolę „Koziołka” („Koziołki” ze Szkoły Podstawowej w Piekielniku)
- Maja Rubiś - za rolę „Baby Jagi” („Klasy II” ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu)
- Magdalena Błachuta - za rolę „Baby Jagi” (,,Promyki” ze Szkoły Podstawowej w Pieniążkowicach)
- Anna Hosaniak - za rolę „Królewny” (Zespół Teatralny ,,Krokusiki” ze Szkoły Podstawowej w Podszklu)
- Ewa Wróbel - za rolę „Czarownicy” (Zespół Teatralny ,,Fantazja” z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Starem Bystrem )

Klasy IV – VI:
I nagroda –  Zespół Teatralny „Trzynastka” ze Szkoły Podstawowej w Odrowążu (sztuka pt: Czarna dziura)
II nagroda – Zespół Teatralny ,,Krokusy” ze Szkoły Podstawowej w Podszklu (sztuka pt: Dziura w moście)
III nagroda –  Zespół Teatralny ,,Asy z Piątej Klasy” ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu  (sztuka pt: Kłamczucha)
Za grę aktorską:
- Dla całej grupy zespołu „Trzynastka” ze Szkoły Podstawowej w Odrowążu
- Natalia Hosaniak  (,,Krokusy” ze Szkoły Podstawowej w Podszklu)
- Dominika Bielańska - za rolę „Kłamczuchy” (,,Asy z Piątej Klasy” ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu)

Klasy VII szkół podstawowych i gimnazjalne oraz licealne:
I nagroda – Zespół Teatralny "Bez Nazwy” ze Szkoły Podstawowej w Załucznem (sztuka pt: Jasiek i Gośka)
II nagroda – Zespół Teatralny "Shema” z Katolickiej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi  SPSK w Czerwiennem (sztuka pt: Masahuku)
Za grę aktorską:
- Piotr Lipień - za rolę „Świętego Piotra” ("Shema” ze Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi  SPSK w Czerwiennem)

Jury  XXI Gminnych Prezentacji Form Teatralnych Zespołów Szkolnych i Pozaszkolnych podkreśla bardzo wysoki poziom przeglądu i wyraża uznanie dla wszystkich wykonawców i opiekunów grup teatralnych.

- Pragniemy zachęcić do sięgania po treści bajkowe, baśniowe w swoich prezentacjach teatralnych i zabawy w kręgu fantazji i przenośni, która pobudza wyobraźnię. Dziękujemy Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec za wzorowe przeprowadzenie przeglądu i zachęcamy do kontynuowania tej wspaniałej imprezy teatralnej na przyszłe lata – mówią członkowie komisji.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii (I miejsca) mają możliwość zaprezentować się podczas powiatowych eliminacji do Małopolskiego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”.