ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Niedziela Palmowa w Chochołowie

2018-03-26 do 2018-04-09 // Oglądano: 715 // Wstecz
Niedziela Palmowa w ChochołowieBazie, zielone gałązki, zasuszone kwiaty, zboża, a nawet len, obficie ozdobione feerią różnobarwnych, przepięknych kwiatów i wstążek stanowiły materiał palm w tegorocznym konkursie w Chochołowie.

Jak co roku przed sumą o godz. 11.00 przed kościołem zgromadziła się liczna gromadka dzieci w towarzystwie rodziców i opiekunów. Jury oceniło ponad 40 prac. Wybór był trudny, jedna piękniejsza od drugiej. Większość budziła zachwyt, licznie zebranych uczestników liturgii Niedzieli Palmowej, nie tylko swoim pięknem, ale i profesjonalizmem wykonania, zwłaszcza papierowych kwiatów.

Po poświęceniu palm przez celebransów i odczytaniu ewangelii o tryumfalnym wjeździe Jezusa do Jerozolimy wszyscy zebrani wzięli udział w uroczystej procesji wokół kościoła. Po Mszy Św. uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Za najpiękniejsze uznane zostały prace Edyty Wetuli, Wojciecha i Andrzeja Wróblów, Weroniki Kmin, Magdaleny i Karoliny Bzdyk – Bator, a gran prix zdobyła palma Anny Bzdyk-Bator.

Bardzo dobrze się dzieje, że ten konkurs organizowany przez Szkołę im. Powstańców Chochołowskich w Chochołowie i parafię pw. Św. Jacka cieszy się coraz większym powodzeniem wśród dzieci i rodziców i wszedł na stałe do kalendarza tej przepięknej miejscowości.

Nauczyciele SP w Chochołowie / Fot. Paweł Łukasik