ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Charytatywnie dla „Przystani Szczęśliwe Jutro”

2018-03-07 do 2018-03-21 // Oglądano: 981 // Wstecz
Charytatywnie dla „Przystani Szczęśliwe Jutro”Na lodowisku w Czarnym Dunajcu odbył się kolejny towarzyski mecz hokejowy pomiędzy miejscowym zespołem „Drwale Czarny Dunajec” i polonijną drużyną „Team Polonia USA” o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec.

Tegorocznym rozgrywkom przyświecał charytatywny cel – pomoc Fundacji „Szczęśliwe Jutro”, która planuje budowę dwóch domów dziecka we Wróblówce, w tym jednego dla nastolatek w ciąży i z dziećmi.

Mecz przyciągnął na trybuny tłumy widzów. Na tafli nie zabrakło emocji. Gospodarze „odrobili zadanie” i w tym roku dali większy opór gościom, którzy wygrali tylko 8:3 (w ubiegłym roku spotkanie zakończyło się wynikiem 19:3 dla gości). W karnych rozegranych na zakończenie padł remis 5:5.

W trakcie meczu odbyły się licytacje wielu gadżetów ofiarowanych przez sponsorów.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się w organizację meczu: Wójtowi Gminy Czarny Dunajec, obsłudze lodowiska w Czarnym Dunajcu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnym Dunajcu za obstawę medyczną, zespołom „Drwale Czarny Dunajec” i gościom z USA „Team Polonia USA”, drużynie Podhale Nowy Targ i firmom: Evenement Ski Jumping Team, LAVARD, Kotelnica Białczańska, Witow-Ski, Hotel Bachledowka, DRI Foto, Firma Kantor, Chochołowskie Termy, Panax Sklep Sportowo – Turystyczny, Gorący Potok, MaxSerwis, Kwiaciarnia Dandelion, a także Adamowi Witkowi, Adamowi Brzozie – Fotografia Artystyczna i Mariuszowi Czerkawskiemu. Podziękowania kierują także do wszystkich kibiców, którzy dopingowali obie drużyny i wsparli datkami akcję Fundacji „Szczęśliwe Jutro”.

Mecz odbył się pod patronatem medialnym Gazety Góral Info, Tygodnika Podhalańskiego i serwisu Podhale24.

Fundacja „Szczęśliwe Jutro” powstała, by stworzyć na Podhalu innowacyjny spójny, wieloetapowy system pomocowy dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, a przede wszystkim dzieci wychowujących się w tych rodzinach i przebywających w pieczy zastępczej. Pierwszym priorytetowym zadaniem Fundacji jest otwarcie we Wróblówce „Przystani Szczęśliwe Jutro”, czyli dwóch domów dziecka w tym jednego dla nastolatek w ciąży i z dziećmi.

 

Fundacja składa się z osób na co dzień pracujących z rodzinami zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Są oni pedagogami, psychologami, terapeutami, asystentami rodzin, kuratorami społecznymi, pracownikami socjalnymi, opiekunami usamodzielniających się wychowanków pieczy zastępczej. Wierzą w ludzi, w których często nie wierzy już nikt, nawet oni sami. Mówią o problemach, których często się unika, chcą pokazać, że jeśli człowiek czegoś bardzo chce, to może to osiągnąć. Czasami tylko trzeba mu trochę w tym pomóc, dlatego pomagają.

Więcej informacji na temat Fundacji „Szczęśliwe Jutro” i sposoby wsparcia inicjatywy budowy domów dziecka we Wróblówce można znaleźć na stronie www.szczesliwejutro.pl

Piotr Duraj / fot. Jakub Wojtyczek