Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Zawody w biegach narciarskich z okazji 172. rocznicy Powstania Chochołowskiego

2018-02-27 do 2018-03-13 // Oglądano: 464 // Wstecz
Zawody w biegach narciarskich z okazji 172. rocznicy Powstania Chochołowskiego24 lutego 2018 na trasie biegowej przy Chochołowskich Termach rozegrane zostały kolejne zawody w biegach narciarskich dla uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych, szkół średnich i dorosłych. Tym razem Gmina Czarny Dunajec chciała uczcić powstańców chochołowskich.

Biuro zawodów przyjęło zgłoszenia od 140 zawodników. Rywalizacja odbyła się indywidualnie w kategoriach dziewcząt i chłopców, kobiet i mężczyzn. Startujących podzielono na 12 kategorii wiekowych. O godz. 10.00 rywalizację rozpoczęli najmłodsi.

Wyniki poszczególnych kategorii:

Chłopcy - rocznik 2011 i młodsi - dystans 300 m: 
1. Turski Marcin - Podczerwone, 
2. Stachoń Alan – Zakopane.

 

Dziewczęta - rocznik 2011 i młodsi - dystans 300 m: 
1. Michniak Marta - SP Dzianisz, 
2. Galica-Drab Oliwia – Kościelisko,
3. Vasileva Maya – Juszczyn.

Chłopcy – rocznik 2009-2010 - dystans 500 m:
1. Łowicki Kamil - UKS Zogrody, 
2. Michniak Dawid - SP Dzianisz, 
3. Czech Bartłomiej - UKS Chochołów, 
4. Skorusa Stanisław - UKS Chochołów,
5. Tylka Józef - UKS Chochołów,
6. Szuma Krzysztof - UKS Chochołów.

 

Dziewczęta– rocznik 2009-2010 - dystans 500 m:
1. Baran Kinga - SP Witów, 
2. Michniak Magdalena - SP Dzianisz, 
3. Łuszczek Ola - SP Ciche JP II, 
4. Mateja Oliwia - UKS Chochołów, 
5. Vasileva Emma – Juszczyn, 
6. Mateja Lena - UKS Chochołów. 

 

Chłopcy – rocznik 2007-2008 - dystans 1000 m:
1. Gąsienica Kazimierz - UKS Podczerwone,
2. Węglarczyk Jan - UKS Zogrody,
3. Czech Piotr - UKS Chochołów,
4. Bobak Krzysztof - UKS Chochołów,
5. Gruszka Mariusz - SP Dzianisz,
6. Jasionek Jakub - UKS Chochołów.

Dziewczęta – rocznik 2007-2008 - dystans 1000 m:
1. Pająk Dorota - SP Dzianisz,
2. Podczerwińska Ewelina - UKS Podczerwone,
3. Haberna Wioleta - UKS Podczerwone,
4. Leja Wiktoria - UKS Podczerwone,
5. Błachuta Anna - UKS Pieniążkowice.

 

Chłopcy – rocznik 2006 - dystans 2000 m:
1. Stachoń Karol - SMS Zakopane,
2. Groński Mateusz - UKS Zogrody,
3. Jarończyk Bartłomiej - UKS Podczerwone,
4. Bzdyk Sebastian - UKS Krokus Ciche 1,
5. Stękała Andrzej - Ciche JP II,
6. Gruszka Marek - SP Dzianisz.

 

Dziewczęta – rocznik 2006 - dystans 2000 m:
1. Skorusa Karina - UKS Chochołów,
2. Pabin Zuzanna - SP Dzianisz,
3. Leja Monika - UKS Podczerwone,
4. Krupa Alicja - SP Dzianisz,
5. Korżyk Magdalena - UKS Chochołów,
6. Szymala Katarzyna - UKS Chochołów.

 

Chłopcy – rocznik 2005 - dystans 2000 m:
1. Paniak Dominik - UKS Krokus Ciche 1,
2. Styrczula Andrzej - UKS Krokus Ciche 1,
3. Skorusa Krzysztof - UKS Chochołów,
4. Majda Bartłomiej - UKS Podczerwone,
5. Zych Tomasz - UKS Chochołów,
6. Zych Piotr - UKS Chochołów.

Dziewczęta – rocznik 2005 - dystans 2000 m:
1. Nowak Natalia - UKS Krokus Ciche 1,
2. Pacholarz Eliza - UKS Kłodne,
3. Czyszczoń Patrycja - UKS Krokus Ciche 1,
4. Chramęga Daria - UKS Kłodne,
5. Bafia Martyna - SP Chochołów,
6. Styrczula Agnieszka - Ciche JP II.

 

Chłopcy – rocznik 2004 - dystans 3000 m:
1. Baran Kacper - SP Witów,
2. Jarończyk Maciej - SP Czarny Dunajec,
3. Groński Marcin - UKS Sołtysianie,
4. Winiarski Mieszko - UKS Chochołów,
5. Leja Damian - UKS Podczerwone,
6. Tylka Szymon - Czarny Dunajec.

Dziewczęta – rocznik 2004 - dystans 3000 m:
1. Urmańska Natalia - UKS Kłodne.

Chłopcy – rocznik 2003 - dystans 3000 m:
1. Gąsienica Łukasz - KS Chochołów.

Dziewczęta – rocznik 2003 - dystans 3000 m:
1. Tylka Agnieszka - Czarny Dunajec,
2. Puto Aleksandra - SMS Zakopane.

 

Chłopcy – rocznik 2002 - dystans 3000 m:
1. Guńka Jan - SMS Zakopane,
2. Bartyzoł Jakub - SMS Zakopane,
3. Długopolski Kamil - UKS Sołtysianie,
4. Łowicki Adrian - UKS Sołtysianie,
5. Szwajnos Mateusz - Ciche JP II.

Dziewczęta – rocznik 2002 - dystans 3000 m:
1. Topór Klaudia - SMS Zakopane
2. Bednarz Natalia - UKS Krokus Ciche 1

Chłopcy – 1999-2001 (szkoły średnie) - dystans 3000 m:
1. Puto Bartłomiej - Kościelisko, 
2. Galica Andrzej - SMS Zakopane
3. Piwko Mateusz - SMS Zakopane
4. Barnowski Kamil - SMS Zakopane
5. Długopolski Tomasz - SMS Zakopane
6. Krupa Marcin – Chochołów

Dziewczęta – 1999-2001 (szkoły średnie) - dystans 3000 m:
1. Stanek Patrycja - SMS Zakopane
2. Bienias Weronika - UKS Krokus Ciche 1.

Mężczyźni – do 35 lat - dystans 3000 m:
1. Gach Michał – Witów
2. Guzik Krzysztof – Juszczyn
3. Potrząsaj Rafał – Ciche
4. Stachoń Daniel – Zakopane
5. Syrczula Andrzej – Dzianisz

Kobiety: – do 35 lat - dystans 3000 m:
1. Długopolska Katarzyna – Kościelisko
2. Galica-Drab Jadwiga – Kościelisko
3. Myler Georgina - "Łuczniczka" Bydgoszcz.

Mężczyźni – od 36 do 50 lat - dystans 3000 m:
1. Styrczula Krzysztof – Ciche
2. Pająk Stanisław – Dzianisz
3. Gąsienica Kazimierz – Koniówka
4. Baran Roman – Witów

Mężczyźni – od 51 do 60 lat - dystans 2000 m:
1. Zahara Remigiusz - Rabka Zdrój
2. Pabin Franciszek – Dzianisz
3. Wesołowski Władysław – Chochołów
4. Bzdyk Kazimierz – Witów
5. Krupa Franciszek – Szaflary
6. Wojtyczko Czesław – Rabka

 

Kobiety – od 51 do 60 lat - dystans 2000 m:
1. Zahara Maria – Rabka-Zdrój
2. Krupa Katarzyna - Szaflary.

 

Zawodnicy za zajęcie miejsc od 1 – 3 otrzymali medale, do 6. miejsca - dyplomy oraz nagrody - dla dzieci i młodzieży ufundowane przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, a dla dorosłych przez Chochołowskie Termy.

Dorośli za zajęcie 1. miejsc otrzymali dodatkowo pamiątkowe statuetki.

W dekoracji zawodników wzięli udział goście obecni na zawodach: Przewodniczący Rady Gminy Czarny Dunajec – Stanisław Gonciarczyk, Sekretarz Gminy – Michał Jarończyk, Radny Powiatu Nowotarskiego – Tomasz Turski oraz byli reprezentanci Polski w sportach zimowych i olimpijczycy – Robert Mateja, Małgorzata Ruchała oraz Halina Guńka.

Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec składa serdeczne podziękowania dla: Chochołowskich Term za bardzo dobrze przygotowane trasy, miejsce zawodów, obsługę medyczną a także ufundowanie nagród dla dorosłych zawodników, jednostki OSP Chochołów za obsługę techniczną zawodów oraz dla wszystkich uczestników sportowych zmagań za obecność.


Agroturystyka w Gminie Czarny Dunajec