ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

172 Rocznica Powstania Chochołowskiego

2018-02-15 do 2018-02-22 // Oglądano: 1111 // Wstecz
172 Rocznica Powstania ChochołowskiegoWójt Gminy Czarny Dunajec, Rada Gminy Czarny Dunajec, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Rada Sołectwa Chochołów, Szkoła Podstawowa w Chochołowie, Związek Podhalan Oddział w Chochołowie i OSP Chochołów serdecznie zapraszają na uroczyste obchody 172 rocznicy Powstania Chochołowskiego, które odbędą się w Chochołowie 21 lutego 2018 r. (środa) i rozpoczną na Podhalu obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Uroczystość rozpocznie Msza Św. w kościele parafialnym pw. św. Jacka.

Po nabożeństwie upamiętnieni zostaną Powstańcy Chochołowscy. Pod pomnikiem ich pamięci, który stoi na placu przed kościołem złożone zostaną okolicznościowe wieńce i zapalone znicze. Wcześniej zaprezentowana zostanie inscenizacja plenerowa pt. „Poruseństwo” na podstawie tekstu Stanisława Apostoła i Adama Błaszczyka. Wprowadzenia do inscenizacji dokona prof. Anna Mlekodaj z Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

Dalsza część uroczystości rocznicowych odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Powstańców Chochołowskich, gdzie przewidziano wystąpienia zaproszonych gości i spotkanie z udziałem potomków uczestników powstania oraz poczęstunek.

Jak co roku w ramach obchodów rocznicy Powstania Chochołowskiego 9 lutego 2018 r. odbył się Konkurs Recytatorski Góralskiego i Wiersza Patriotycznego. 

Zaplanowane zostały także zawody w biegach narciarskich, które odbędą się w sobotę 24 lutego 2018 r. na trasach biegowych w Chochołowie przy Termach Chochołowskich (więcej informacji na temat zawodów na stronie www.ckip.org).