ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Akcja krwiodawstwa w Miętustwie

2018-02-05 do 2018-02-12 // Oglądano: 554 // Wstecz
Akcja krwiodawstwa w MiętustwieW niedzielę 11 lutego 2018 roku w salce parafialnej przy kościele w Cichem - Miętustwie w godzinach od 8.30 do 13.00 odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa.

Jak powiedział Jan Paweł II „Oddawać własną krew dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar Życia. Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach świata". Wszystkie osoby zainteresowane mogą pomóc innym.

Krew mogą oddać osoby od 18 do 65 roku życia, nie będące chore ani w trakcie leczenia, osoby, które w ciągu 24 godzin nie były pod wpływem alkoholu.

Na wydarzenie zapraszają Parafia Maryi Panny Królowej Polski w Miętustwie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie - oddział w Zakopanem oraz Tatrzańskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi.

Akcję wspierają Ochotnicze Straże Pożarne Ciche Dolne, Ratułów Dolny, Czerwienne Dolne i Stare Bystre, oddział Związku Podhalan w Miętustwie, grupa motocyklowa „Pasja i Wiara” z Miętustwa, zakład fotograficzny DRI Foto z Czarnego Dunajca i firma Katarzyny Podczerwińskiej – Głowacz z Podczerwonego, wytwarzająca ciasta, torty i wypieki na różne okazje.