ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Trasa biegowa w Chochołowie - najgorętsza trasa u podnóża Tatr

2018-02-05 do 2018-03-19 // Oglądano: 1188 // Wstecz
Trasa biegowa w Chochołowie - najgorętsza trasa u podnóża TatrTo najgorętsza trasa u podnóża Tatr. Nowe 1600 metrów czeka w Chochołowie od 15 grudnia. Narciarze biegowi mogą przemierzać codziennie dośnieżaną i ratrakowaną trasę.

W tym roku po raz pierwszy na terenie Chochołowskich Term została przygotowana narciarska trasa biegowa.

Chochołowskie Termy chcą promować zdrowy styl życia i zachęcać do różnych aktywności sportowych i latem i zimą. Stąd pomysł na trasę biegową, która jest dostępna dla wszystkich. Trasy udostępniane są bezpłatnie dla dzieci i młodzieży szkolnej zarówno trenującej w szkolnych klubach sportowych, jak i w szkółkach narciarstwa biegowego prowadzonych przez Gminę Czarny Dunajec w ramach Programu Rozwoju Sportu.

Dla biegaczy przygotowano 1600 metrów trasy o umiarkowanym stopniu trudności z jednym podbiegiem. Jest malownicza i urozmaicona, nadaje się dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z biegówkami, ale również doświadczeni biegacze docenią jej walory.Jest sztucznie naśnieżana, ratrakowana, a także oświetlona, dzięki czemu można bezpiecznie z niej korzystać bez względu na porę dnia. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt biegowy, a także wykupić indywidualne lekcje z instruktorem. Tajniki stylu klasycznego i tzw. łyżwy instruktorzy odkrywają zarówno przed dorosłymi, jak i dziećmi.

Trasa jest otwarta codziennie w godzinach 8.30 – 22.00. Dla tych, którzy w godzinach 9.00 – 13.00 wypożyczą sprzęt, na miejscu oferowana jest bezpłatna pomoc instruktora.

Planowane wydarzenia na biegowej trasie narciarskiej Term Chochołowskich

Polska biega od kilku lat. W ostatnim czasie zmagania biegowe na nartach zdobywają coraz większą popularność. Nie każdy jednak może wziąć udział w rywalizacji na profesjonalnie przygotowanej trasie. Okazję do wzięcia udziału w biegowym wyścigu mieli ci, którzy 4 lutego odwiedzili Chochołów. Na najlepszych czekały nagrody od Chochołowskich Term i Puchar Lokalnej Organizacji Turystycznej „Chochołowski”. Zawody w narciarstwie biegowym to wspólna inicjatywa LOT-u w Chochołowie i Chochołowskich Term – największego na Podhalu kompleksu basenów z wodą geotermalną. Organizatorzy zgodnie podkreślali, że udział w pucharze to doskonała okazja by wspólnie z rodziną spędzić aktywnie wolny czas.

Rywalizacja rozpoczęła się o 10:00, a zawodnicy podzieleni zostali na grupy wiekowe. Każda z grup miała do pokonania inny dystans. Uczestnicy zawodów mogli wypożyczyć narty biegowe z wypożyczalni funkcjonującej na terenie Chochołowskich Term, natomiast posiadacze własnego sprzętu, przygotować go do biegu w serwisie działającym w dniu zawodów. Każda osoba dostała pamiątkowy dyplom uczestnictwa, natomiast zwycięzcy w swoich grupach otrzymali Puchar Prezesa chochołowskiej LOT i nagrody ufundowane przez Chochołowskie Termy. By wziąć udział w zawodach, należało uiścić opłatę wpisową w kwocie 25 zł poprzez system sprzedaży dostępny na stronie internetowej www.chosklep.pl lub za pośrednictwem Biura Obsługi Klientów Chochołowskich Term.

Następne wydarzenie to Puchar Ferii w biegach narciarskich planowany 16 lutego i organizowany przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec. Zawody są dedykowane dzieciom i młodzieży szkolnej z terenu gminy.

24 lutego odbędą się zawody w biegach narciarskich z okazji 172. Rocznicy Powstania Chochołowskiego. Zawody są rozgrywane co roku we wszystkich kategoriach wiekowych. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w wydarzeniach.

 


Więcej szczegółowych informacji dotyczących regulaminów organizowanych zawodów będzie można przeczytać w osobnych komunikatach na stronie www.czarny-dunajec.pl oraz www.ckip.org.

 

O innych wydarzeniach planowanych na chochołowskiej trasie informacji należy szukać na stronie internetowej www.chocholowskietermy.plw zakładce Aktualności.

W poniższej galerii prezentujemy zdjęcia z zawodów o Puchar Lokalnej Organizacji Turystycznej „Chochołowski” autorstwa Pawła Łukasika.