ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Nowy samochód ratowniczo – gaśniczy dla OSP Ciche Środkowe

2017-12-28 do 2018-01-11 // Oglądano: 935 // Wstecz
Nowy samochód ratowniczo – gaśniczy dla OSP Ciche ŚrodkoweO tym, że władze Gminy Czarny Dunajec dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, wiadomo nie od dzisiaj. Cały czas pozyskują środki na dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczo – gaśniczego i remont remiz poszczególnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, uczestnicząc w różnych programach.

Tym razem Urząd Gminy Czarny Dunajec przystąpił do programu Ministerstwa Sprawiedliwości, dzięki któremu udało się pozyskać środki na zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego IVECO EuroCargo. Trafił on do jednostki OSP Ciche Środkowe.


Przekazanie samochodu odbyło się 28 grudnia 2017 r. na placu przy Urzędzie Gminy Czarny Dunajec. Kluczyki i dowód rejestracyjny druhom z OSP Ciche Środkowe przekazał Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz w towarzystwie Posła na Sejm RP, a zarazem Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce Edwarda Siarki, Przewodniczącego Rady Gminy Czarny Dunajec Stanisława Gonciarczyka i Skarbnik Gminy Stanisławy Pilch. Samochód odebrali Naczelnik OSP Ciche Środkowe Karol Krzysiak, Prezes jednostki Jan Mulica, Skarbnik Bogusława Michniak. Towarzyszył im kierowca Jan Gewont.

Samochód został pozyskany dzięki dofinansowaniu z programu Ministerstwa Sprawiedliwości - z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w zakresie wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem – nabycie: wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa (program I Priorytet IIIB).


Władze gminy dziękują Ministrowi Sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze za zorganizowanie programu. Dziękują też Posłowi Edwardowi Siarce za wsparcie i koordynację programu.

- Samochód ten przyczyni się do skuteczniejszych działań strażaków z OSP Ciche Środkowe. Zależy nam na bezpieczeństwie mieszkańców, dlatego dbamy, by służby te były na jak największym poziomie. Nowoczesny sprzęt i stałe szkolenia sprawiają, że druhowie z gminy są prawdziwymi profesjonalistami. Dziękuję Ministrowi Ziobrze i Posłowi Edwardowi Siarce za zorganizowanie tego programu. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie on kontynuowany, do którego będziemy mogli znów przystąpić i w ten sposób zasilić o nowy sprzęt kolejne jednostki OSP z Gminy Czarny Dunajec. Bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Czarny Dunajec jest najważniejsze – mówi Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz.