ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Poetyckie Katarzynki

2017-11-24 do 2017-12-08 // Oglądano: 1152 // Wstecz
Poetyckie KatarzynkiPoetyckie Katarzynki to impreza kulturalna, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez w Gminie Czarny Dunajec.

Jest to wieczór poetycki, podczas którego swoją twórczość prezentują mieszkańcy gminy. Wręczane są także nagrody za szczególne osiągnięcia dla kultury w Gminie Czarny Dunajec przyznawane przez Wójta Gminy Czarny Dunajec Józefa Babicza.

W tym roku nagrodzono Gminny Zespół Regionalny „Watra” i Zespół Regionalny „Piekielnicanie” z Piekielnika.

 

Gminny Zespół Regionalny „Watra” prowadzony przez Stanisława i Czesławę Sobczyków jest laureatem wielu prestiżowych konkursów m.in.:
- Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Tańca Ludowego w Rzeszowie 2015,
- I miejsca zdobyte na: „Karnawale Góralskim” w Bukowinie Tatrzańskiej dla dwóch par tanecznych w tańcu solowym 2015, na Festiwalu Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej dla grupy śpiewaczej 2015,
- II miejsce w tańcu zbójnickim na „Karnawale Góralskim” w Bukowinie Tatrzańskiej 2017,
- III miejsca: dwukrotnie na Małopolskich Spotkaniach Teatrów Amatorskich „Posiadach Teatralnych na Orawie” 2015 i 2017, na Małopolskim Konkursie Obrzędów i Zwyczajów Ludowych „Pogórzańskie Gody” 2015.

Zespół Regionalny „Piekielnicanie” działający przy oddziale Związku Podhalan w Piekielniku uhonorowany został w szczególności za:
- I miejsce na Konkursie Góralskiej Pieśni Religijnej „Papieska Majówka” na Bachledówce w Czerwiennem dla duetu śpiewaczego 2016,
- II miejsca: na Konkursie Góralskiej Pieśni Religijnej „Papieska Majówka” na Bachledówce w Czerwiennem dla grupy śpiewaczej 2016, na Przeglądzie Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok” w Jabłonce dla grupy śpiewaczej 2016, na Przeziyracce Młodych Toniecników i Śpiywoków Góralskich w Ratułowie w tańcu zbójnickim 2017,
- III miejsca: „Orawski Zbyrcok” w Jabłonce dla kapeli zespołu 2016, na Przeglądzie Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych „Orawski Zbyrcok” w Jabłonce dla kapeli zespołu 2016, na Przeziyracce Młodych Toniecników i Śpiywoków Góralskich w Ratułowie w tańcu zbójnickim 2016.

 

Podczas spotkania, które odbyło się 23 listopada 2017 r. na sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec ogłoszone zostały także wyniki Konkursu Poezji Uczniowskiej „Święto Młodych Poetów” zorganizowaną przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi SPSK w Czerwiennem. Nagrody wyróżnionym uczniom wręczyły dyrektor CKIP Anna Trebunia – Wyrostek i koordynatorka konkursu Anna Krupa.

 

Poetyckie Katarzynki zorganizowane przez Wójta Gminy Czarny Dunajec Józefa Babicza, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Katolickie Szkoły Integracyjne, Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich w Czerwiennem charakteryzuje poezja, którą zaprezentowali Iwona Kosakowska, Renata Lipkowska, Józef Szaflarski, Maria Łaś, Józef Zatłoka i gościnnie Wanda Szado – Kudasikowa.

Spotkanie, które prowadziła Anna Trebunia – Wyrostek uświetniła muzyka Zespołu Regionalnego „Piekielnicanie” z Piekielnika.