ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Wielkie granie i wspomnienie Grzegorza Wesołowskiego – IX memoriał przed nami

2017-10-29 do 2017-11-05 // Oglądano: 834 // Wstecz
Wielkie granie i wspomnienie Grzegorza Wesołowskiego – IX memoriał przed namiW sobotę, 4 listopada 2017r. rozpocznie się dziewiąta edycja Memoriału im. Grzegorza Wesołowskiego – Turniej w Piłce Siatkowej o Puchar J. E. ks. abp Marka Jędraszewskiego.

Rozgrywki dla wszystkich chętnych prowadzone będą na halach w Piekielniku, Lipnicy Wielkiej, Załucznem i Jabłonce w czterech kategoriach: chłopcy gimnazjum; dziewczyny gimnazjum; mężczyźni liceum i starsi; kobiety liceum i starsze. Wszystkie informacje na temat uczestnictwa w turnieju można znaleźć na stroniewww.memorialgrzegorza.pllub na facebooku www.facebook.com/memorialgrzegorzaw. W chwili obecnej pozostały jeszcze miejsca w kategorii kobiet oraz w kategorii gimnazjów.

- Memoriał rozpocznie uroczysta msza święta w kościele parafialnym w Piekielniku o godz. 9:00. Początek rozgrywek siatkarskich planowany jest na godzinę 11:00. Ponadto w trakcie trwania turnieju zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w akcjach towarzyszących. W tym roku jest to zbiórka krwi prowadzona na hali sportowej w Lipnicy Wielkiej oraz akcja Misie Ratownisie. Na każdej hali będzie można oddać pluszowego misia, który następnie trafi do jednostek straży pożarnej jako pierwsza pomoc psychologiczna dla najmłodszych ofiar wypadków i innych zdarzeń losowych – mówi Jakub Dyrcz, organizator Memoriału Grzegoorza Wesołowskiego.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników piłki siatkowej do wzięcia udziału w memoriale. Udział w turnieju jest darmowy – dodaje.

Grzegorz Wesołowski - Animator Grup Apostolskich Archidiecezji Krakowskiej pobłogosławiony 15.10.2005 roku. Człowiek o wielkim sercu, gorącym uśmiechu, pełen radości i apostolskiego zapału. Kochał życie i był jego świadkiem. Był zawsze uśmiechnięty i ten uśmiech oraz szalone pomysły sprawiały, że zjednywał sobie ludzi, którzy lgnęli do niego zapalani apostolskim entuzjazmem. Widział w swoim życiu cel i sens poświęcania się dla drugiego. Zmarł nagle podczas meczu siatkówki w dniu 04.11.2008 roku.