ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Policjanci odwiedzili uczniów w Odrowążu

2017-10-29 do 2017-11-12 // Oglądano: 1211 // Wstecz
Policjanci odwiedzili uczniów w OdrowążuUczniowie Szkoły Podstawowej w Odrowążu uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicową gminy Czarny Dunajec, Marzeną Kunat. Spotkanie, które odbyło się 11 października 2017 r. to zostało podzielone na dwa bloki: dla klas I-III oraz IV-VII.

 

Dzieci miały okazję utrwalić sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa na drogach.

 

- Policjantka omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Zwróciła uwagę na niebezpieczne sytuację na drodze. Podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.  Starszym uczniom policjantka przypomniała podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Opowiedziała o zagrożeniach czyhających w sieci oraz  o tym, jak się przed nimi bronić. Młodzież dowiedziała się również o odpowiedzialności karnej małoletnich – mówi Iwona Florczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pieniążkowicach.

 - To bardzo pouczająca lekcja – komentują uczniowie. Z wielkim zainteresowaniem słuchali prelekcji, zadawali bardzo dużo pytań, na które otrzymywali odpowiedzi.

- Mamy nadzieję, że m.in. dzięki takim spotkaniom dzieci będą bardziej odpowiedzialne, co pozwoli unikać im wielu niebezpieczeństw i ustrzec się błędów a policjant będzie kojarzył się im jako osoba, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc – podkreśla Iwona Florczyk.