ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Nowa ścieżka rowerowa w Gminie Czarny Dunajec – Zoki – Dutkówka

2017-10-04 do 2017-10-18 // Oglądano: 2892 // Wstecz
Nowa ścieżka rowerowa w Gminie Czarny Dunajec – Zoki – DutkówkaGmina Czarny Dunajec stawia na turystykę. Świadczą o tym inwestycje m.in. budowa i rozbudowa ścieżek rowerowych.

Tym razem powstała piękna ponad 3 kilometrowa ścieżka rowerowa na drodze gminnej Zoki-Dutkówka w Cichem Górnem łącząca Gminę Czarny Dunajec z Gminami Kościelisko i Poronin. Dzięki niej można dojechać na rowerze na Butorowy Wierch, Gubałówkę i dalej do Zakopanego.


Ścieżka ta powstała w ramach projektu pt. „Rowerem po kulturowym i przyrodniczym dziedzictwie pogranicza” realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Projekt „Rowerem po kulturowym i przyrodniczym dziedzictwie pogranicza” ma na celu rozbudowę nowych ścieżek rowerowych, które dopełnią bardzo popularny wśród turystów „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr” i pozwolą dotrzeć do tych miejsc miej znanych a jakże ważnych ze względów historycznych oraz walorów krajobrazowych. Dodatkowo przyczynią się do popularyzacji turystyki aktywnej, przyjaznej środowisku.

Zoki-Dutkówka jest częścią z powyższego projektu, gdzie znajdziemy dwie wiaty postojowe dla zwiedzających, jest to trasa o charakterze górskim, który dzięki ostrym /trudnym podjazdom stanowi już sam w sobie atrakcję, zarówno dla osób ceniących sobie trudne podjazdy, ale zarówno dla tych lubiących obcowanie z naturą. Trasa stanowi bezpośrednie połączenie historyczno-kulturowo-przyrodniczego szlaku wokół Tatr z Gubałówką. Trasa jest przeznaczona jako trasa rowerowa z dopuszczeniem dojazdu mieszkańców do swoich nieruchomości.

Całkowity koszt przebudowy drogi gminnej Zoki-Dutkówka w Cichem w km 0+000–3+130 w ramach projektu pn.: „Rowerem po kulturowym i przyrodniczym dziedzictwie pogranicza” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej wyniósł 1 594 003,74 zł. Pozyskane dofinansowanie wyniosło 1 354 903,18 zł, a wkład własny Urzędu Gminy Czarny Dunajec wyniósł 239 100,56 zł.

Fot. Piotr Duraj