ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Uroczyste otwarcie sceny plenerowej we Wróblówce

2017-09-18 do 2017-10-02 // Oglądano: 987 // Wstecz
Uroczyste otwarcie sceny plenerowej we WróblówceMimo deszczowej aury, mieszkańcy Wróblówki i okolicznych miejscowości zebrali się w niedzielę 17 września 2017 r., na stadionie, by wziąć udział w wielkim dla tej wioski, położonej w gminie Czarny Dunajec, święcie, którym było otwarcie nowo wybudowanej sceny plenerowej.

Temu jakże ważnemu wydarzeniu towarzyszył festyn, podczas którego wystąpiły dziecięce zespoły regionalne „Mali Wróblówianie”z Wróblówki, i „Turnie” ze Starego Bystrego, a także dorosły zespół „Watra” z Czarnego Dunajca. Na specjalne zaproszenie do Wróblówki przybył chór parafialny spod żywieckich Ujsół.

 Scenę uroczyście otworzyła, poprzez przecięcie wstęgi, Sołtys Grażyna Otręba. Jak zapowiada, na pewno w przyszłym roku odbędą się tam przynajmniej dwie imprezy zorganizowane przez sołectwo, pierwsza już na początku czerwca. Ponadto na stadionie we Wróblówce, co roku, w maju, rozpoczyna się popularna impreza kolarska Podhale Tour. To właśnie w tym miejscu odbywa się pierwszy etap o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec Józefa Babicza. Jak podkreśla Grażyna Otręba – scena ma służyć wszystkim, którzy wyrażą chęć organizacji imprez na stadionie we Wróblówce.

Festyn z okazji otwarcia sceny plenerowej zorganizowany został przez Sołtys Grażynę Otrębę, Oddział Związku Podhalan we Wróblówce i OSP Wroblówka.

Wśród gości obecny był Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz, prywatnie mieszkaniec Wróblówki.


Fot. Piotr Duraj