ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Dożynki Miętusiańskie

2017-09-09 do 2017-09-19 // Oglądano: 800 // Wstecz
Dożynki MiętusiańskieW drugą niedzielę września parafia NMP Królowej Polski w Cichem – Miętustwie obchodzi tradycyjne dożynki, mające na celu podziękowanie Panu Bogu za tegoroczne plony. Mieszkańcy 4 sołectw – Cichego, Starego Bystrego, Czerwiennego i Ratułowa spotykają się na uroczystej mszy świętej. Przynoszą ze sobą wieńce dożynkowe, dary ziemi i wspólnie modlą się. Po mszy świętej wszyscy wspólnie bawią się podczas festynu na ogrodzie plebańskim.

Tegoroczne Dożynki Miętusiańskie odbędą się w niedzielę 10 września. Msza święta dziękczynna rozpocznie się o godz. 11.00. Po niej rozpocznie się wspólna zabawa. Na scenie zaprezentują się miejscowy zespół góralski „Mali Miętusianie”, schola parafialna pod kierownictwem organisty Andrzeja Zaryckiego, uczniowie ze Szkół Podstawowych w Czerwiennem i nr 1 w Cichem.


Dodatkowymi atrakcjami będą także pokaz łucznictwa, degustacja potraw regionalnych malowanie buziek dla dzieci i gry i konkursy z cennymi nagrodami.

Dożynki Miętusiańskie organizuje Związek Podhalan Oddział Miętustwo, Parafia w Miętustwie, Ochotnicze Straże Pożarne Ciche Dolne, Czerwienne Dolne i Ratułów Dolny oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec.

Część dochodu przeznaczona zostanie na potrzeby parafii.