ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

OSP Piekielnik z nowym samochodem

2017-08-27 do 2017-09-10 // Oglądano: 1295 // Wstecz
OSP Piekielnik z nowym samochodemDruhowie z gminy Czarny Dunajec wzbogacili się o kolejny samochód ratowniczo – gaśniczy. Tym razem sprzęt w postaci pojazdu marki Scania trafił do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekielniku.

Nowy nabytek ma służyć społeczności lokalnej Piekielnika, także okolicznych miejscowości.

Samochód dotarł do Piekielnika w piątkowe popołudnie 25 sierpnia. Tradycyjnie odbyła się prezentacja, w której udział wzięli druhowie z Piekielnika, sołtys Władysław Szuba i Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz.

- Jestem dumny ze strażaków w naszej gminie, którzy bezinteresownie pomagają potrzebującym. W razie zagrożenia – pożaru czy wypadku, druhowie porzucają swoje zajęcia – prywatne i zawodowe, by dążyć z pomocą. Należy im się szacunek oraz godne warunki pracy, dlatego dążymy do tego, by sprzęt był nowy, dostosowany do obowiązujących standardów. Jak widać, sukcesywnie wspieramy poszczególne jednostki OSP w gminie Czarny Dunajec. Dziękuję wszystkim strażakom, zarówno z OSP Piekielnika, jak i z OSP z całej Gminy z za poświęcenie i zaangażowanie – mówi Józef Babicz, Wójt Gminy Czarny Dunajec.

Nowy samochód ratowniczo – gaśniczy zakupiony został za 876 tys. zł.