ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Abp Marek Jędraszewski poświęcił nową kaplicę cmentarną w Czarnym Dunajcu

2017-08-25 do 2017-09-08 // Oglądano: 1587 // Wstecz
Abp Marek Jędraszewski poświęcił nową kaplicę cmentarną w Czarnym DunajcuNowa kaplica cmentarna pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego w Czarnym Dunajcu została poświęcona i erygowana przez abp Marka Jędraszewskiego. Metropolita krakowski podkreślił, że przy grobach można, a nawet należy przeżywać tajemnicę chrześcijańskiej nadziei i wiary w Boże miłosierdzie. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele Gminy Czarny Dunajec – Wójt Józef Babicz i Skarbnik Stanisława Pilch, radni gminni i pracownicy Urzędu Gminy Czarny Dunajec.

Dzięki nowej kaplicy cmentarnej, która powstała dzięki ofiarności i zaangażowaniu parafian m.in. Czarnego Dunajca, Starego Bystrego i Wróblówki, od tej pory kondukt pogrzebowy nie będzie przechodził z kościoła na cmentarz wyjątkowo ruchliwą drogą wojewódzką. Zwiększy się w związku z tym bezpieczeństwo wiernych oraz polepszy komfort jazdy kierowców w tym miejscu.

Jak podkreślił abp Marek Jędraszewski, czarnodunajecki cmentarz i poświęcona świątynia są wyrazem wiary mieszkańców regionu w Jezusa Chrystusa, który jest zmartwychwstaniem i życiem. Pogratulował również księdzu proboszczowi Krzysztofowi Kocotowi i wszystkim osobom, które wsparły inicjatywę powstania nowej kaplicy.