ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

III Góralskie Śpasy w Podczerwonem

2017-08-16 do 2017-08-21 // Oglądano: 792 // Wstecz
III Góralskie Śpasy w PodczerwonemStało się już tradycją, że w przedostatnią niedzielę sierpnia w Podczerwonem odbywa się jedna z największych wakacyjnych imprez plenerowych na Podhalu pn. „Góralskie Śpasy”. To już 3 edycja festynu pełnego atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Tegoroczne Góralskie Śpasy odbędą się w niedzielę 20 sierpnia na boisku sportowym na "Kamieńcu" w Podczerwonem (za kościołem) o godz. 13.00.

Kto pamięta poprzednie edycje Śpasów ten wie, że zabawa była wyśmienita. W tym roku przygotowanych zostało jeszcze więcej atrakcji.

Gości powitają tańcem i śpiewem dzieci z miejscowego zespołu regionalnego "Śleboda" działającego przy oddziale Związku Podhalan Podczerwone - Koniówka. Na scenie plenerowej w Podczerwonem wystąpią także gościnnie dzieci z zespołu "Żeleźnica” z Pieniążkowic.

W międzyczasie rozpocznie się degustacja potraw przygotowanych przez oddział Związku Podhalan Podczerwone – Koniówka, strażaków z OSP Podczerwone i przedstawicieli Szkoły Podstawowej w Podczerwonem

Jak co roku przygotowanych zostało wiele atrakcji dla dzieci. Malowanie twarzy, maraton Zumby, to niektóre atrakcje. Każde dziecko będzie mogło wziąć udział w konkursie strażackim przygotowanym przez miejscowych druhów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów. 

Na terenie festynu nie zabraknie wesołego miasteczka, które stanowić będą dmuchane i wodne atrakcje, a także stoiska z zabawkami, watą, popcornem, lodami.

Góralskie Śpasy charakteryzują konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla dorosłych - przeciąganie wozu strażackiego OSP Podczerwone, Mistrzostwa Świata w jedzeniu góralskiej kiełbasy firmy "Janas" na czas, Mistrzostwa Drwali Firmy "DRZEWKARCZ" - cięcie drewna parami mieszanymi "Moja – Twoja" oraz konkurs dla mężczyzn – podnoszenie kłody i dla kobiet „wyżyj się babo” - rzucanie rzutkami do drewnianego górala.
Jak wszyscy wiedzą, jest o co walczyć. Nagrody są cenne. Jakie? Można się o tym dowiedzieć podczas festynu. Naprawdę warto. Mogą o tym poświadczyć zwycięzcy z poprzednich lat.

Gwiazdami wieczoru będą Halina Kvasniuk z Ukrainy, która zagra na bandurze (ukraiński instrument ludowy) oraz zespół znany i popularny zespół „Zowiyrucha”, którego liderem jest mieszkaniec Podczerwonego Andrzej Podczerwiński. „Zowirucha” zadba o dobry nastrój i świetną zabawę taneczną, która potrwa do późnych godzin nocnych.

 

Dodatkową atrakcją podczas festynowego wieczoru w Podczerwonem jest charakterystyczna góralska watra, która będzie płonąć do samego rana, a na wszystkich gości czekał będzie obfity bufet.

Na Góralskie Śpasy w Podczerwonem, wszystkich mieszkańców Podczerwonego, całej Gminy Czarny Dunajec, całego Podhala i Orawy oraz turystów, przebywających w naszym regionie zapraszają Ochotnicza Straż Pożarna w Podczerwonem, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec i wiele osób zaangażowanych w organizację tego wydarzenia.