ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Festyn Rodzinny w Odrowążu

2017-07-17 do 2017-07-31 // Oglądano: 1177 // Wstecz
Festyn Rodzinny w OdrowążuTradycja mówi, że w połowie lipca, w niedzielę, wszyscy spotykają się w Odrowążu Podhalańskim podczas Festynu Rodzinnego pełnego atrakcji. Tak też było i w tym roku.

Piknik odbył się 16 lipca. Pogoda sprzyjała, dlatego na placu naprzeciw miejscowej remizy OSP zgromadziło się wielu mieszkańców Odrowąża, a także okolicznych miejscowości. Nie zabrakło także turystów, którzy upodobali sobie wczasy w gminie Czarny Dunajec.

Najpierw na scenie wystąpiły dzieci ze szkółki gry na instrumentach ludowych prowadzonej przy miejscowym oddziale Związku Podhalan przez Dawida Motora-Greloka. Potem scena należała do zespołu „Odrowązianie”, który nie tak dawno obchodził jubileusz 25-lecia istnienia. Po występie sołtys Józef Bobek wręczył chłopakom z zespołu góralskie spinki z herbem gminy, przez niego ufundowane. W Odrowążu gościnnie zaprezentował się zespół „Turnie” ze Starego Bystrego. Występujące zespoły otrzymały pamiątkowe pasterskie dzwonki.

Najmłodsi mogli bawić się podczas pokazu zumby w wykonaniu Joanny Wiśniewskiej oraz gier i zabaw z nagrodami przygotowanych specjalnie na tę okazję. Nie zabrakło konkursów dla dorosłych. Nagrody ufundowane zostały przez Radę Sołecką wsi Odrowąż, Zakład Odlewniczy Kulawiaków, sołtysa Józefa Bobka oraz stoiska gastronomiczne.

Szczególne widowisko przygotowali strażacy z Jednostki OSP Odrowąż, którzy zaprezentowali nowy sprzęt i przygotowali konkurs dla dzieci. Złożyli też oficjalne podziękowania dla firmy „Kalbud”za pomoc finansową.
Imprezę zakończyła zabawa przy muzyce zespołu „Turboświst”.

Festyn Rodzinny w Odrowążu Podhalańskim zorganizowany został przez Sołtysa i Radę Sołecką Odrowąża Podhalańskiego, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Oddział Związku Podhalan w Odrowążu i OSP Odrowąż.