Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Wakacyjne festyny w Gminie Czarny Dunajec

2017-07-05 do 2017-08-31 // Oglądano: 978 // Wstecz
Wakacyjne festyny w Gminie Czarny DunajecCo roku w Gminie Czarny Dunajec w okresie wakacyjnym organizowanych jest wiele imprez plenerowych, festynów rodzinnych dla mieszkańców gminy i Podhala, a także turystów, którzy postanowili wypocząć właśnie tutaj na południu Polski.

Z roku na rok przybywa plenerowych imprez kulturalnych, które mają na celu integrować lokalną społeczność. Podczas festynów prezentowany jest dorobek kulturalny poszczególnych miejscowości. Podczas festynów prezentują się lokalne zespoły regionalne, twórcy rzemiosła, gospodynie działające w oddziałach Związku Podhalan. Co roku nowe atrakcje, konkursy, zabawy cieszą i bawią zgromadzoną publiczność

Każdy festyn ma inny charakter, cechujący daną miejscowość. W tym roku przed nami rekordowa ilość imprez plenerowych – 9 w okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień) i 2 we wrześniu.

Wakacyjne festyny jak co roku rozpoczyna „Śpiywanie i Granie pod Chochołowiańskom Strzechom” w Chochołowie, czyli Przegląd Zespołów regionalnych z Gminy Czarny Dunajec (2 lipiec 2017). Następnie odbędą się Festyny Rodzinne w Pieniążkowicach (9 lipiec 2017), Odrowążu (16 lipiec 2017), Cichem Środkowem (23 lipiec 2017), Załucznem (30 lipiec 2017), Piekielniku (6 sierpień 2017), Posiady u Domina W Ratułowie (13 sierpień 2017), Góralskie Śpasy w Podczerwonem (20 sierpień 2017). 

Wakacje zakończą, pełne atrakcji Gminne Dożynki w Czarnym Dunajcu „Hołdymas” (27 sierpień 2017). Podczas popularnego Hołdymasu rolnicy podziękują Bogu za tegoroczne plony, zaprezentują wieńce dożynkowe. Nie zabraknie prezentacji zaprzęgów konnych i degustacji potraw regionalnych przygotowanych przez gospodynie z oddziałów Związku Podhalan poszczególnych miejscowości Gminy Czarny Dunajec. Na scenie oprócz orkiestry OSP i zespołów regionalnych, zagrają: debiutująca podczas SuperPremier w Opolu, zwyciężczyni konkursu Radiowej Jedynki „Przebojem na antenę” oraz Międzynarodowego Bałtyckiego Festiwalu Piosenki w Szwecji „Stashka”, a także popularny zespół grający muzykę The Beatles „Chrząszcze”.

Początek września to okres parafialnych dożynek. Zorganizuje je m.in. Chochołów (3 września 2017) i Ciche – Miętustwo (10 września 2017).

Podczas wszystkich imprez plenerowych odbędą się występy zespołów regionalnych, estradowych. Organizowane będą gry i konkursy dla dzieci i dorosłych. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży. Każdą z imprez zakończy zabawa taneczna.

Szczegóły poszczególnych festynów prezentowane są na bieżąco na stronach internetowych Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec - www.ckip.org i Urzędu Gminy Czarny Dunajec – www.czarny-dunajec.pl.

Na festyny w Gminie Czarny Dunajec zapraszają Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec oraz Rady Sołeckie, oddziały Związki Podhalan, druhowie OSP z poszczególnych sołectw.

Życzymy dobrej zabawy.


Agroturystyka w Gminie Czarny Dunajec