Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2016/2017 w Gminie Czarny Dunajec

2017-07-04 do 2017-07-18 // Oglądano: 370 // Wstecz
Uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2016/2017 w Gminie Czarny DunajecZakończył się rok szkolny 2016/2017, rozpoczęły się wakacje. Uczniowie i nauczyciele odpoczywają przed kolejnym, który przyniesie zmiany. Gimnazja wygasają. Uczniowie 6 klas przejdą do 7. Końcem czerwca w Gminie Czarny Dunajec tradycyjnie oficjalnie podsumowano mijający rok szkolny 2016/2017.

Tegoroczne podsumowanie, podczas którego wręczono nagrody za najlepsze osiągnięcia w nauce i sporcie, odbyło się na hali gimnastycznej ZSPiG w Czarnym Dunajcu. Poprzedziła je uroczysta msza święta w kościele parafialnym pw. Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu.

Wśród gości obecni byli Przewodniczący Rady Gminy Czarny Dunajec Stanisław Gonciarczyk, Przewodniczący Komisji Oświaty Jan Tylka oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli działających na terenie Gminy Czarny Dunajec. Spotkanie prowadziła Dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego Anna Słodyczka.

Za najwyższe wyniki w nauce - średnia ocen powyżej 5,5 w szkołach podstawowych nagrodzonych zostało osiągnęło 21 uczniów: Wiktoria Wajda, Maja Starostka, Patrycja Grzech, Zuzanna Skoczeń, Julia Mazanek, Karolina Belicka, Aleksandra Pondel, Natalia Bolek, Karolina Grela (ZSPiG w Czarnym Dunajcu), Wioletta Jędraszczak, Amelia Wesołowska, (SP Podszkle), Ewa Łowisz (ZSPiG nr 2 Ciche), Rafał Jarończyk Jan Kania, Krzysztof Sroka (SP Podczerwone), Natalia Czop, Agnieszka Tomasik (ZSPiG Piekielnik), Magdalena Staszel, Rita Tylka (ZSPiG Ratułów), Oliwia Knapczyk, Adrian Migacz (ZSPiG nr 1 Ciche).

Najwyższe wyniki w nauce – średnia ocen powyżej 5,2 w gimnazjach - osiągnęło 38 uczniów: Justyna Stafira, Edyta Wesołowska, Gabriela Szlachta, Maria Kąś, Patrycja Świętek, Oliwia Barnaś, Natalia Maciasz, Barbara Naciasta, Karolina Kotlarz, Klaudia Opyd (ZSPiG Piekielnik), Athina Wieczorek, Natalia Rafacz, Aleksandra Kwapniewska, Jan Baran, Emilia Szczurek (ZSPiG Ratułów), Anna Możdżeń, Justyna Stoch, Michał Dusza, Kinga Łabuda (Gimnazjum w Załucznem), Patrycja Bandyk, Natalia Mrowca (Gimnazjum SPSK Czerwienne), Justyna Kwak, Kamila Ochmańska, Marta Stuglik, Julia Starostka, Anna Skupień, Anna Pilch, Karolina Kula, Maria Chlebek, Izabela Michalik, Justyna Podczerwińska, Katarzyna Sanek, Klaudia Skoczeń (ZSPiG Czarny Dunajec), Natalia Rafacz, Małgorzata Leja (ZSPiG nr 1 Ciche), Emilia Sroka, Kinga Maryniarczyk (Gimnazjum SPSK w Starem Bystrem), Dorota Gal (Gimnazjum w Załucznem).

Najwyższy wynik z egzaminów zewnętrznych w Gimnazjach uzyskało 10 uczniów: Barbara Naciasta (ZSPiG Piekielnik), Tymoteusz Bilski (Gimnazjum w Załucznem), Ernest Kolbrecki, Izabela Michalik (ZSPiG Czarny Dunajec), Paulina Zarycka (Gimnazjum SPSK Czerwinne), Aleksandra Kwapniewska (ZSPiG Ratułów), Małgorzata Leja (ZSPiG nr 1 Ciche), Agata Staszel (ZSPiG nr 2 Ciche), Krzysztof Bryja, Emilia Sroka (Gimnazjum SPSK Stare Bystre).

Najwyższy przyrost wiedzy wynikający z EWD uzyskała trójka uczniów: Kamil Krzyśko (ZSPiG Ratułów), Andrzej Styrczula (Gimnazjum SPSK Stare Bystre), Kamil Barnowski (ZSPiG Czarny Dunajec).

Szczególne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych miało 26 uczniów: Maciej Czapla, Karolina Grela, Patrycja Grzech (ZSPiG Czarny Dunajec), Karolina Kotlarz, Edyta Wesołowska (ZSPiG Piekielnik), Mikołaj Molek (SP nr 1 Czerwienne), Natalia Rafacz (ZSPiG Raułów), Anna Gal, Marcin Lenart, Karol Bilski, Maciej Molek (SP Odrowąż), Emilia Sroka (Gimnazjum SPSK Stare Bystre), Mieszko Winiarski (SP Chochołów), Anna Pilch (ZSPiG Czarny Dunajec), Natalia Mrowca, Patrycja Bandyk, Katarzyna Kajdy, Maciej Gał (Gimnazjum SPSK Czerwienne), Stanisława Stoch, Anna Szymusiak, Jan Bielański, Karolina Gawron, Seweryn Piekielnicki (ZSPiG Piekielnik), Jan Ligas(SP SPSK Stare Bystre), Przemysław Tokarz (SP Pieniążkowice), Angelina Barnaś (SP SPSK Czerwienne).

Za szczególne osiągnięcia sportowe drużynowe wyróżniono szkoły:
- Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Pieniążkowicach - 10 uczniów (Krystian Truty, Radosław Mastela, Paweł Gawron, Łukasz Hajnos, Oskar Luberda, Jakub Wesołowski, Adrian Brenkus, Kacper Dzielski, Gabriel Zienkiewicz, Hubert Mastela) - VI miejsce w wojewódzkich Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Siatkówce Chłopców i I miejsce w Półfinale Wojewódzkim Igrzyska Młodzieży Szkolnej
- Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ratułowie - 7 uczniów (Dawid Molek, Szymon Szczurek, Patrycja Karczmarczyk, Justyna Maryniarczyk, Joe Kozub, Przemysław Lipień, Damian Pabin) - I miejsce Ogólnopolskie Współzawodnictwo Sportowe Szkół Tischnerowskich
- Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem - 4 uczniów (Paulina Kaczmarczyk, Karolina Stękała, Karolina Kramarz, Joanna Zawadzka) - III miejsce Gimnazjada Wojewódzka w Lekkoatletyce w sztafecie 4 x 100m
- Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem - 10 uczniów (Anastazja Wesołowska, Julia Wesołowska, Amelia Liszka, Natalia Galica, Oliwia Knapczyk, Joanna Leja, Anna Łuszczek, Natalia Nowak, Patrycja Czyszczoń, Emilia Bednarz) - III miejsce Finał Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych
- Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem - 12 uczniów (Amelia Liszka, Julia Wesołowska, Amelia Kwiatkowska, Aleksandra Haberny, Gabriela Truchan, Natalia Obyrtacz, Patrycja Czyszczoń, Emilia Bednarz, Natalia Galica, Marta Kułach, Katarzyna Stanek, Joanna Leja) - I miejsce Finał w Wojewódzkich Drużynowych Biegach Przełajowych
- Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem - 6 uczniów (Amelia Kwiatkowska, Aleksandra Haberny, Gabriela Truchan, Natalia Obyrtacz, Marta Kułach, Katarzyna Stanek) - II miejsce Wojewódzki Finał w Czwórboju L-A dziewcząt
- Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem - 10 uczniów (Karolina Stękała, Monika Łacek, Karolina Kramarz, Joanna Zawadzka, Kamila Stopka, Paulina Jarząbek, Sara Ratułowska, Agata Staszel, Paulina Jarząbek, Dominika Szymusiak) - VI m-ce Małopolska Gimnazjada Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Za szczególne osiągnięcia sportowe indywidualne wyróżniono 45 uczniów: Julia Zatłoka (SP nr 1 Czerwienne), Marcin Groński, Damian Zając, Filip Kula, Gubała Patryk, Adrian Stopka, Kamil Długopolski, Adrian Łowicki, Jakub Stopka (Gimnazjum SPSK Stare Bystre), Natalia Nowak, Amelia Liszka, Patrycja Czyszczoń, Dominik Paniak, 14. Sebastian Bzdyk, Monika Piszczek, Natalia Miśkowiec, Dominika Mulica (Gimnazjum nr 2 Ciche), Mieszko Winiarski, Daniel Szczurek, Krzysztof Skorusa, Karina Skorusa (SP Chochołów), Kamil Barnowski, Łukasz Gąsienica, Maciej Jarończyk, Angelika Gryc, Patrycja Stanek, Jan Guńka, Adrianna Styrczula, Szymon Tylka, Agnieszka Tylka (ZSPiG Czarny Dunajec), Rafał Rafacz, Piotr Floryn, Alicja Jarosz, Edyta Jarząbek, Klemens Staszel, Anna Strączek, Grzegorz Rafacz, Patrycja Borowicz, Bartłomiej Brzuchacz, Michał Ligęza, Walenty Łowisz (SP SPSK Czerwienne), Bartłomiej Jarończyk (SP Podczerwone), Izaak Ziółko, Natalia Lenart (ZSPiG Piekielnik), Sebastian Walkosz (Gimnazjum SPSK Czerwienne)

Za szczególne osiągnięcia artystyczne grupowe wyróżniono: 
- Grupa Śpiewacza z Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ratułowie (6 uczennic - Rita Tylka, Julia Styrczula, Małgorzata Franos, Karolina Krzysiak, Julia Ptaś, Martyna Kluj) - III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Pieśni Religijnej „Majówka Papieska”
- Duet „Skałka” z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 Stowarzyszenia
Przyjaciół Szkół Katolickich im. Św. Jana Pawła II w Starem
Bystrem (2 uczennice - Patrycja Molek, Kinga Żegleń) - III miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Konkursowych XXIII Festiwalu Papieskiego w Białym Dunajcu
- Grupa Teatralna „SKAŁKA” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Św. Jana Pawła II w Starem Bystrem (15 uczniów) - I miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Konkursowych XXIII Festiwalu Papieskiego w Białym Dunajcu i II miejsce w VIII Przeglądzie Teatrów Szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie
- Zespół Teatralny „Trzynastka” ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Odrowążu (19 uczniów) - I Nagroda w wojewódzkim XXXII Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”, nominacja do nagrody wojewódzkiej XXXV Małopolskich Spotkaniach Teatrzyków Dziecięcych w Krakowie,
- Zespół „Serdocki” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu (20 uczniów) - II miejsce Grupy Śpiewaczej w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Konkursowych XXIII Festiwalu Papieskiego Białym Dunajcu
- Uczniowie klasy IV-VI (35 osób) ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu - IX miejsce w VII Edycji Małopolskiego Konkursu promującego bezpieczeństwo uczniów na drodze „ODBLASKOWA SZKOŁA” w Krakowie
- Grupa 20 uczniów z Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem - II miejsce w X edycji małopolskiego projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” przygotowującego uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do niesienia pomocy potrzebującym
- Grupa Teatralna z Publicznego Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Starem Bystrem (20 uczniów) - II miejsce w VIII Przeglądzie Teatrów Szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie
- Grupa 3 uczennic z Katolickiego Gimnazjum Integracyjnego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Czerwiennem (Julia Zarycka, Julia Lasak, Justyna Staszel) - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim „Archiwum wspomnień”
- Grupa śpiewacza „KLEOS” - 4 uczniów z Katolickiego Gimnazjum Integracyjnego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Czerwiennem (Paulina Zarycka, Ewelina Zarycka, Dariusz Gał, Karol Łowisz) - I miejsce w Muzycznym Konkursie XXIII Festiwalu Papieskiego w Białym Dunajcu
- Grupa Teatralna „Shema” - 17 uczniów z Katolickiego Gimnazjum Integracyjnego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Czerwiennem (Patrycja Bandyk, Natalia Mrowca, Damian Miśkowiec, Katarzyna Lasak, Łukasz Miśkowiec, Maksym Nowak, Dominika Pyra, Ewelina Zarycka, Bożena Mozdyniewicz, Sebastian Walkosz, Hubert Pańszczyk, Piotr Lipień, Maciej Piszczór, Karol Łowisz, Agnieszka Carolea, Julia Zarycka, Kamil Topór) - I miejsce w Konkursie XXIII Festiwalu Papieskiego w Białym Dunajcu, II miejsce w Ogólnopolskim VIII Przeglądzie Teatrów Szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie
- Grupa 7 uczniów z Katolickiego Gimnazjum Integracyjnego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Czerwiennem (Joanna Gwiżdż, Łukasz Kowalczyk, Szymon Jarosz, Paweł Lenart, Agata Rączka, Piotr Rzadkosz-Cupak, Katarzyna Kajdy) - II miejsce w Konkursie Plastycznym „Żonkilowy kapelusz Jej Królewskiej Mości” zorganizowany przez TPCh „Hospicjum im. św. Łazarza” pod patronatem honorowym Ambasady Brytyjskiej
- Grupa Teatralna „Trans-akcja” - 15 uczniów z Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czerwiennem (Jan Bednarz, Weronika Pępkowska, Victoria Rutkowski, Aneta Barnaś, Anna Galica, Patrycja Kordeczka, Gabriela Mazurska, Piotr Floryn, Monika Floryn, Jakub Staszel, Karolina Łowisz, Jakub Łowisz, Małgorzata Jarosz, Mariola Borowicz, Rafał Rafacz) - I miejsce w Ogólnopolskim VIII Przeglądzie Teatrów Szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Częstochowie, II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie XXIII Festiwalu Papieskiego w Białym Dunajcu
- Grupa Teatralna „Cząstki elementarne” - 14 uczniów z Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czerwiennem (Arkadiusz Żądlak, Kacper Stopiak, Natalia Jarosz, Kacper Pajerski, Krystian Galica, Jan Jarząbek, Anna Stoch, Jakub Lupa, Karolina Łowisz, Andżelika Łowas, Barbara Brenkus, Kamil Fedro, Mateusz Gober, Emil Polaczyk) - III miejsce w II Małopolskim Przeglądzie Artystycznym „Motywacje 2016” w Krakowie
- Grupa Teatralna „Cząstki elementarne” - 7 uczniów z Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czerwiennem (Jan Jarząbek, Natalia Jarosz, Kacper Pajerski, Krystian Galica, Emil Polaczyk, Kamil Fedro, Mateusz Gober) - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym za pomysłowość wykonania oprawy albumu w II edycji konkursu fotograficznego „Uroki naszej okolicy”
- Zespół Teatralny „ BEZ NAZWY” - 21 uczniów z Gimnazjum w Załucznem (Monika Fitak, Ewelina Figura, Tymoteusz Bilski, Marcin Gal, Kinga Łabuda, Magdalena Król, Szymon Bilski, Kinga Dzielska, Justyna Stoch, Małgorzata Szymusiak, Paulina Kucharska, Justyna Lenart, Anna Szymusiak, Bogusław Sulka, Jakub Pęksa, Maciej Wojtarowicz, Marcin Dusza, Wioletta Szymusiak, Natalia Krużel, Dominika Kęsek, Karolina Brenkus) - II miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych, II miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Konkursowych XXIII Festiwalu Papieskiego, GRAND PRIX w kategorii TEATR Ogólnopolski XII Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej
- Zespół Teatralny „KROKUSY” kl. IV i VI ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu (24 uczniów) - wyróżnienie w kategorii TEATR w XII Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej
- Zespół Teatralny „KROKUSY” kl. V ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu (11 uczniów) - finalista w XXXII Przeglądzie Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK, III nagroda w XXV Małopolskich Spotkaniach Teatrzyków Dziecięcych

Za szczególne osiągnięcia dydaktyczne i artystyczne indywidualne nagrodzono 58 uczniów:  Zuzanna Ziemianin, Bartłomiej Pańczyk (SP nr 1 Czerwienne), Julia Styrczula, Justyna Maryniarczyk, Szymon Majek, Jakub Żegleń, Wiktoria Banaś, Natalia Kwak, Aleksandra Kwapniewska, Emilia Szczurek, Athina Wieczorek, Natalia Rafacz (ZSPiG Ratułów), Adam Fryźlewicz, Kinga Czyrnek (SP Odrowąż), Katarzyna Hosaniak, Emilia Jagódka, Ewelina Naciasta, Julia Marszałek, Martyna Hosaniak, Michał Wacławiak, Gabriela Wacławiak, Wioletta Jędraszczak (SP Podszkle), Krystian Mrugała (ZSPiG nr 2 Ciche), Natalia Rafacz, Emilia Dąbrowska, Szymon Wyrostek, Julia Kowalczyk, Konrad Durleta, Natalia Wilczek (ZSPiG nr 1 Ciche), Konrad Strama (Gimnazjum SPSK Stare Bystre), Małgorzata Styrczula (SP Chochołów), Maja Starostka (ZSPiG Czarny Dunajec), Paulina Zarycka, Natalia Mrowca, Julia Zarycka, Agnieszka Carolea, Barbara Brenkus, Andżelika Łowas, Patrycja Bandyk, Maciej Piszczór, Katarzyna Kajdy, Karolina Łowisz (Gimnazjum SPSK Czerwienne), Bartłomiej Chowaniec, Kacper (SP SPSK Czerwienne), Małgorzata Szymusiak, Aneta Zając, Emilia Gal, Katarzyna Lenart, Justyna Stoch, Monika Fitak, Ewelina Figura, Justyna Stoch, Dorota Gal, Wioletta Szymusiak, Kinga Łabuda, Stanisława Stoch, (Gimnazjum Załuczne), Dominika Bielańska (SP Podczerwone), Weronika Basisty (ZSPiG Piekielnik).

Dyplom za nienaganną postawę z zachowania, kulturę osobistą i zaangażowanie w życie społeczne szkoły wyróżniono 13 uczniów szkół podstawowych i 8 uczniów gimnazjów:Dominik Zatłoka (SP nr 1 Czerwienne), Marta Gał (SP SPSK Czerwienne), Kinga Boblak (SP SPSK nr 2 Stare Bystre), Maja Starostka (ZSPiG Czarny Dunajec), Julia Putlak (SP Podszkle), Karolina Baran (SP nr 1 SPSK Stare Bystre), Ewa Łowisz (ZSPiG nr 2 Ciche), Natalia Wilczek (ZSPiG nr 1 Ciche), Katarzyna Leja (SP Podczerwone), Natalia Kąś (ZSPiG Piekielnik), Martyna Łabuda (SP Pieniążkowice), Bartłomiej Zięba (ZSPiG Ratułów), Mieszko Winiarski (SP Chochołów), Kamila Szczerba (ZSPiG Piekielnik), Justyna Stoch (Gimnazjum w Załucznem), Monika Gruszka (ZSPiG Czarny Dunajec), Bożena Mozdyniewicz (Gimnazjum SPSK Czerwienne), Łukasz Bednarz (ZSPiG Ratułów), Kamil Basiorka (ZSPiG nr 1 Ciche), Monika Basiorka (ZSPiG nr 2 Ciche), Krzysztof Bryja (Gimnazjum SPSK Stare Bystre).


Agroturystyka w Gminie Czarny Dunajec