ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

II Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną w Czerwiennem

2017-05-09 do 2017-05-23 // Oglądano: 1121 // Wstecz
II Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną w CzerwiennemW katolickich szkołach SPSK w Czerwiennem odbył się II Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Uczniowie z grup rewalidacyjnych „Cząstki elementarne” mieli okazję, aby pokazać, przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi, przygotowany program artystyczny.

Grupa przedszkolaków, prowadzona przez Annę Sójkę i Ewelinę Bittmar, zatańczyła i zaśpiewała piosenkę „Wszystkie dzieci nasze są”.

Grupy kl. I – III z Bachledówki, pod nazwą „Misja Integracja”, zaprezentowały dwie piosenki, wraz z układem choreograficznym, które wykonywały podczas XXX Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych ”Talenty Małopolski”. Prezentację przygotowały Elżbieta Tylka, Dominika Buźniak – Małecka, Mirosława Zep, Katarzyna Garus, Katarzyna Kaczor i Angelika Garus. Do tego występu zaangażowane były nie tylko dzieci z grup rewalidacyjnych, ale także uczniowie klasy II.

Grupy, prowadzone przez Agatę Duraj, Monikę Mąkę i Irenę Lambrecht, pokazały przedstawienie taneczno – muzyczne „W krainie snu”. Sztuka ta otrzymała 3 miejsce na II Małopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej „Motywacje 2016”.

Dzieci z zespołu góralskiego, prowadzonego przez Ewę Gaculak, prezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne.

Uczniowie z grupy gimnazjum, pod kierunkiem Karoliny Sanek i Jolanty Dziadkowiec, na żywo przygotowywali przekąski dla rodziców.

Szymon Mierzyński, uczeń klasy III gimnazjum wraz z wychowawcą Wiolettą Guzik przygotował plakat nawiązujący do idei tego dnia.

Uczniowie wykonywali solo piosenkę „Wlazł kotek na płotek” na dzwonkach. Byli to: Mateusz Gober, Natalia Jarosz, Szymon Jarosz, Jan Jarząbek, Joanna Gwiżdż, Barbara Brenkus, Kacper Pajerski, Kacper Stopiak, Agata Rączka i Krystian Galica.

Niespodzianką dla rodziców był krótki sprawdzian z rozumienia gestów Makaton. Rodzice otrzymali tekst z lukami. Podczas odczytywania go, dzieci w miejsce luk pokazywały gesty Makaton. Zadaniem rodziców było wpisanie odpowiedniego słowa. Okazało się, że niektóre słowa sprawiły rodzicom kłopot. Na szczęście sprawdzian nie był oceniany i wszyscy otrzymali gorące brawa.

Na zakończenie uczniowie wykonali piosenkę „Kwiatek” z jednoczesnym pokazywaniem poznanych gestów Makaton oraz piosenkę „Rap o rodzinie”. Uroczystość zakończyła wspólna zabawa chustą Klanza.

W zorganizowaniu Dnia Godności pomagała klasa II gim. c, realizująca swój projekt edukacyjny. Uczniowie przygotowali ciasta i słodkie przekąski oraz serwowali gorące napoje.