ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Podhale Tour 2017

2017-04-30 do 2017-05-15 // Oglądano: 973 // Wstecz
Podhale Tour 2017Niecałe dwa tygodnie zostały do inauguracji Podhale Tour, czyli Kolarskiego Pucharu Podhala.

Już w niedzielę 14 maja we Wróblówce odbędzie się pierwszy etap – wyścig ze startu wspólnego o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec.

Cały cykl Podhale Tour składa się z czterech etapów, kolejne dwa ze startu wspólnego odbędą się: 4 czerwca w Rabce-Zdroju i 2 lipca w Rabie Wyżnej, a ostatni - jazda indywidualna na czas - 16 lipca w Spytkowicach.

- W zawodach mogą startować osoby, które posiadają i przedstawią sędziom licencję Junior, Elita, U-23, Masters lub Cyklosport /klasyfikacja do chalange,u MZKol/, ale w miarę wolnych miejsc, uczestniczyć mogą również osoby bez licencji od 18 lat, za okazaniem dowodu osobistego – mówi jeden z organizatorów Podhale Tour Stanisław Kowalcze.

- Każdy startujący powinien posiadać ubezpieczenie OC i NNW. Każdy etap jest klasyfikowany i nagradzany oddzielnie, oraz jest prowadzona klasyfikacja generalna całego cyklu. Zwycięzca Podhale Tour 2017 zdobywa Kolarski Puchar Podhala. Osobna klasyfikacja dotyczy kategorii wiekowych. W tych samych terminach i miejscach zostaną rozegrane zawody rowerowe dla dzieci i młodzieży szkolnej Mini Podhale Tour, o Grand Prix Podhala – mówi Stanisław Kowalcze.

Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice, któremu partnerują gminy: Czarny Dunajec, Rabka-Zdrój, Raba Wyżna, Spytkowice oraz powiat nowotarski. Patronat honorowy nad zawodami objęli: poseł na sejm RP - Edward Siarka i starosta nowotarski - Krzysztof Faber.

Jak co roku, organizację Podhale Tour wspierają instytucje i podhalańscy przedsiębiorcy.

Zapisy do pierwszego etapu i całego cyklu Podhale Tour a także Mini Podhale Tour będą przyjmowane w biurze zawodów we Wróblówce - 14 maja w godz. od 8.30 do 10.00. Można także zzgłaszać swój udział na stroniewww.podhaletour.tcorzel.pl w zakładce „zgłoszenia”

Wszystkie informacje, regulaminy, zdjęcia, trasy i inne szczegóły znajdują się na www.podhaletour.tcorzel.pl.

- Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach zarówno dzieci, jak i dorosłych. Spotykamy się na stadionie we Wróblówce 14 maja – mówi Stanisław Kowalcze.