ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Rafał Jarończyk z Podczerwonego z awansem do etapu centralnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież Zapobiega Pożarom"

2017-04-13 do 2017-04-27 // Oglądano: 1359 // Wstecz
Rafał Jarończyk z Podczerwonego z awansem do etapu centralnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież Zapobiega Pożarom"Rafał Jarończyk reprezentujący Gminę Czarny Dunajec, Szkołę Podstawową w Podczerwonem i Ochotniczą Straż Pożarną w Podczerwonem odniósł wielki sukce na etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież Zapobiega Pożarom".

Podczas konkursu, który miał miejsce 8 kwietnia 2017 r. w Wielicze, druh Rafał zajął wysokie drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych i awansował do etapu finałowego – centralnego.

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą zakresu pożarnictwa. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Biorą w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. W szczególności służy popularyzowaniu znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. 

Podkreślić należy, że Rafał Jarończyk był bezkonkurencyjny podczas etapów – gminnego w Czarnym Dunajcu i powiatowego w Nowym Targu.

Opiekunem finalisty jest Danuta Skorupa – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Podczerwonem i druhna z miejscowej jednostki OSP Podczerwone.