Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

XX Gminne Prezentacje Form Teatralnych Zespołów Szkolnych „Bajkluś 2017”

2017-04-11 do 2017-04-25 // Oglądano: 423 // Wstecz
XX Gminne Prezentacje Form Teatralnych Zespołów Szkolnych „Bajkluś 2017”Jak co roku, początkiem kwietnia, na sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec odbył się popularny „Bajkluś”. To już 20 Gminne Prezentacje Form Teatralnych Zespołów Szkolnych, podczas których swoje spektakle przedstawiają uczniowie szkół z terenu Gminy Czarny Dunajec.

Gminne prezentacje mają na celu stworzenie możliwości zaprezentowania dorobku artystycznego zespołów, kółek teatralnych działających w szkołach podstawowych i gimnazjach Gminy Czarny Dunajec oraz popularyzację upowszechniania kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży.

W tym roku przed komisją, której przewodniczyła Maria Garbaruk wystąpiły 12 zespołów. W skład jury weszli także Anna Trebunia – Wyrostek i Marcin Kudasik.

Przedszkola:
II nagroda – Zespół Teatralny „Wesoła Gromadka” z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu  (sztuka pt: Szewczyk Dratewka)
Wyróżnienie za grę aktorską:
- Piotr Ramski - za rolę „Szewczyka Dratewki” („Wesoła Gromadka” z Przedszkola Samorządowego w Czarnym Dunajcu )

Klasy I – III:
I nagroda –  Zespół Teatralny „Wesoła Gromadka”  ze Szkoły Podstawowej w Odrowążu (sztuka pt: Calineczka)}
II nagroda – Zespół Teatralny „Ananasy z II klasy” ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu (sztuka pt: Zielony Kapturek)
III nagroda –  Zespół Teatralny ,,Krokusiki” ze Szkoły Podstawowej w Podszklu (sztuka pt: Czerwony Kapturek szuka księcia)
III nagroda –  Zespół Teatralny „Fantazja” z SPSK Nr 1 w Starem Bystrem (sztuka pt: W świecie baśni Andersena)

Klasy IV – VI:
I nagroda –  Zespół Teatralny „Trzynastka” ze Szkoły Podstawowej w Odrowążu (sztuka pt: Przygody Pchły Szachrajki)
I nagroda –  Zespół Teatralny „Trans-akcja”  z KSP SPSK Czerwienne (sztuka pt: Owieczka)
II nagroda – Zespół Teatralny ,,Krokusy” ze Szkoły Podstawowej w Podszklu (sztuka pt: Idealnie niedoskonali)
III nagroda –  Zespół Teatralny ,,Rududu” ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu  (sztuka pt: Owieczka)
Wyróżnienie: 
- Zespół Teatralny ,,Zryw” ze Szkoły Podstawowej w Pieniążkowicach (sztuka pt: Zaklęta Góra)
- Zespół Teatralny ,,Skałka” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 SPSK w Starem Bystrem  (sztuka pt: Babka i jej ciynskie reklamówki)
Wyróznienie za grę aktorską:
- Piotr Floryn - za rolę „Motyla” - zespół „Trans-akcja” z KSP SPSK Czerwienne Nr 2
- Kinga Czyrnek - za rolę „Pchły” (zespół „Trzynastka” z Odrowąża)
- Kinga Żegleń - za rolę „Babki” – (zespół „Skałka” z SP Nr 2 SPSK w Starem Bystrem )
- Maja Starostka - za rolę „Wąż” (zespół „Rududu” z SP w Czarnym Dunajcu )

Klasy Gimnazjalne: 
I nagroda – Zespół Teatralny "Shema” z Gimnazjum Integracyjnego SPSK w Czerwiennem (sztuka pt:Róża)
Wyróżnienie za grę aktorską: Piotr Lipień - za rolę „Oskara” (zespół "Shema” z Gimnazjum SPSK w Czerwiennem)

Jury  po obejrzeniu  sztuk teatralnych pragnie zwrócić uwagę na bardzo wysoki poziom artystyczny i podziękować opiekunom za ich olbrzymie zaangażowanie w przygotowanie przedstawień, scenografii , kostiumów oraz wspaniałą i ważną pracę z młodymi aktorami. Dziękujemy za dostarczenie nam wspaniałych wrażeń.

Zwycięzcom pierwszych miejsc chcącym zaprezentować się podczas powiatowych eliminacji do Małopolskiego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec pokryje koszty transportu.


Agroturystyka w Gminie Czarny Dunajec