ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Rafał Jarończyk z Podczerwonego zwyciezcą powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

2017-03-23 do 2017-04-06 // Oglądano: 1464 // Wstecz
Rafał Jarończyk z Podczerwonego zwyciezcą powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy PożarniczejRafał Jarończyk, reprezentujący Szkołę Podstawową w Podczerwonem, OSP Podczerwone i Gminę Czarny Dunajec zwyciężył w swojej kategorii podczas powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbyły się 23 marca 2017 r. w Nowym Targu.

Dzięki tej wygranej młody druh Rafał będzie mógł wziąć udział w kolejnym etapie konkursu, w rywalizacji wojewódzkiej, która odbędzie się 8 kwietnia w Wieliczce.

Rafal Jarończyk zwyciężył w kategorii szkół podstawowych. Oprócz niego w tym samym przedziale wiekowym udział wzięła Patrycja Molek ze Starego Bystrego.


W kategorii szkół gimnazjalnych Gminę Czarny Dunajec reprezentowali Sebastian Skorupa i Justyna Podczerwińska, oboje reprezentujący Gimnazjum w Czarnym Dunajcu i OSP Podczerwone. Sebastian Skorupa zajął wysokie 4 miejsce. W grupie tej zwyciężył Krzysztof Szal, reprezentujący OSP Rdzawka.

Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Biorą w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. W szczególności służy popularyzowaniu znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. 

Wyniki:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe): 

1. Rafał Jarończyk - OSP Podczerwone
2. Patryk Żądło - OSP Rokiciny Podhalańskie
3. Piotr Szal - OSP Rdzawka
4. Kamila Królczyk - OSP Grywałd
5. Sylwia Bulanda - OSP Ochotnica Górna

II grupa wiekowa (gimnazja):

1. Krzysztof Szal - OSP Rdzawka
2. Kamil Górecki - OSP Sromowce Niżne
3. Dawid Oleś - OSP Krościenko n/D.
4. Sebastian Skorupa - OSP Podczerwone 
5. Dawid Łaś - OSP Maruszyna Górna

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne):

1. Przemysław Świder - Rabka-Zdrój
2. Izabela Leśnicka - Nowy Targ
3. Daniel Jendrusiak - Łapsze Niżne 
4. Tomasz Łukaszczyk - Nowy Targ
5. Kamil Zachwieja – Krościenko

Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz gratuluje wszystkim reprezentantom za godne reprezentowanie gminy w konkursie powiatowym. - Życzę powodzenia Rafałowi Jarończykowi na szczeblu wojewódzkim. Cieszę się, że młodzież z naszej gminy na poważnie podchodzi do zagadnień ochrony przeciwpożarowej. Dziękuję także opiekunom, którzy wpajają młodzieży te wartości, które w przyszłości zaprocentują. Mam nadzieję, że młodzi ludzie zasila szeregi Ochotniczych Straży Pożarnych, a zainteresowanie tą tematyką będzie jeszcze większe – mówi Józefa Babicz.

Fot. Piotr Duraj