ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Konkurs Recytatorski Góralskiego i Literackiego Wiersza Patriotycznego w Chochołowie

2017-02-27 do 2017-03-13 // Oglądano: 1196 // Wstecz
Konkurs Recytatorski Góralskiego i Literackiego Wiersza Patriotycznego w Chochołowie24 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Chochołowskich odbył się Konkurs Recytatorski Góralskiego i Literackiego Wiersza Patriotycznego, w którym udział wzięły dzieci i młodzież ze szkół z Gminy Czarny Dunajec.

Konkurs związany jest z upamiętnieniem Powstania Chochołowskiego, w tym roku 171. rocznicy tego wielkiego wydarzenia. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży literaturą oraz pięknem gwary, a także propagowanie wartości patriotycznych.

Uczestników konkursu oceniała komisja w składzie Maria Garbaruk, Czesława Sobczyk i Stanisław Bukowski.

Kategoria gwarowa - klasy 0-III: 
1. Mrugała Adrian (SP Ciche Nr 3)
2. Michał Mulica (ZSPiG Ratułów)
3. Marcin Bobak (SP Chochołów)
Wyróżnienie: Dominika Ptaś (ZSPiG Ratułów),  Katarzyna Sobczyk (SP Kościelisko), Kazimierz Michniak (SP Chochołów)

 

Kategoria gwarowa: klasy IV – VI: 
1. Krystian Mrugała  (SP Ciche Nr 2)
2. Natalia Sobczyk (SP Kościelisko)
3. Edyta Strama  (SP Podczerwone)
Wyróżnienie: Małgorzata Styrczula (SP Chochołów), Szymon Majek (ZSPiG Ratułów)

 

Kategoria gwarowa – gimnazja:
1. Monika Fitak (Gim. Załuczne)
2. Ewelina Figura (Gim. Załuczne)

 

Kategoria literacka - 0-III:
1. Roksana Banaś (ZSPiG Ratułów)
2. Klaudia Zając (SP SPSK Nr 1 Stare Bystre)
3. Lena Sikora (SP Podszkle)

 

Kategoria literacka – klasy IV – VI:
1. Dominika Bielańska (SP Podczerwone)
2. Martyna Hosaniak (SP Podszkle)
3. Kinga Żegleń (SP SPSK Nr 2 Stare Bystre)
Wyróżnienie: Karolina Łowisz (SP Czerwienne),  Oliwia Obrochta (SP SPSK Nr 1 Stare Bystre)

 

Kategoria literacka – gimnazja:

1. Kinga Łabuda  (Gim. Załuczne)
2. Katarzyna Lenart  (Gim. Załuczne)
3. Konrad Strama (Gim. SPSK Stare Bystre)
Wyróżnienie: Patrycja Bandyk (Gim. SPSK Czerwienne)

 

 

Kategoria literacka – szkoły średnie: 
1. nie przyznano
2. Monika Gubała  (LO im. Goszczyńskiego w Nowym Targu)

 

Jury składa podziękowanie nauczycielom za wkład i zaangażowanie w przygotowanie uczestników konkursu. Doceniamy poszerzenie repertuaru o nowych autorów.