ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

O edukacji w Czarnym Dunajcu

2017-02-13 do 2017-02-27 // Oglądano: 1521 // Wstecz
O edukacji w Czarnym DunajcuW Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu odbyła się konferencja prasowa Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbary Nowak. Tematem spotkania było omówienie reformy oświaty, która jest wdrażana do szkół na terenie całej Polski, m.in. w placówkach Gminy Czarny Dunajec.

W spotkaniu z lokalnymi mediami udział wzięli Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty, Halina Cimer – Małopolski Wicekurator Oświaty, Bożena Bryl – Dyrektor Nowotarskiej Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty, Józef Babicz – Wójt Gminy Czarny Dunajec, Anna Słodyczka – Dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego w Czarnym Dunajcu i Jan Tylka – Przewodniczący Komisji Oświaty Rady Gminy Czarny Dunajec.

Obecnie na terenie Delegatury Nowotarskiej sprawy poukładane są na 99,9 procent. Odbyły się już konsultacje ze wszystkimi włodarzami gmin i miast na terenie powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego. Gmina Czarny Dunajec jest jedną z pierwszych na tym terenie, która ma już podjętą uchwałę intencyjną.


- Wiemy już jak będzie wyglądać od września sytuacja w naszej gminie. Bardzo się cieszę, że że nasza Rada Gminy już to ustaliła i będziemy się tym sugerować – mówił Józef Babicz - Wójt Gminy Czarny Dunajec nawiązując do podjętej przez Radę Gminy Czarny Dunajec uchwały intencyjnej. - Edukacja Gminie Czarny Dunajec jest na najwyższym poziomie i z tego możemy być dumni, mówi Józef Babicz.

- Przymierzając się do reorganizacji zgodnie z nowymi wytycznymi i nową polityką oświatową udało się nie tylko nie zlikwidować żadnej ze szkół, ale też zamierzamy powołać nowe szkoły. W Gimnazjum w Starem Bystrem chcemy, aby zafunkcjonowało technikum, natomiast przyszłościowo chcielibyśmy, aby tutaj w Czarnym Dunajcu powstała szkoła muzyczna – mówi Anna Słodyczka – Dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego w Czarnym Dunajcu. 


Nieprzypadkowe było miejsce spotkania. Jak podkreślały przedstawicielki Małopolskiego Kuratorium Oświaty – Gmina Czarny Dunajec jest przykładem samorządu, który traktuje edukację, jako inwestycję w dobrą przyszłość, w przyszłość swoich najmłodszych mieszkańców. To jest taka praktyka, którą chcą pokazywać, upubliczniać.