ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

"Siumni" z Chochołowa kolędują

2017-01-28 do 2017-02-11 // Oglądano: 1266 // Wstecz
"Siumni" z Chochołowa kolędująW niedzielę 22 stycznia w Domu Ludowym w Kobylance na spotkaniu noworocznym zorganizowanym przez tamtejszego ks. proboszcza, zespół „Siumni” z Chochołowa przedstawił „Jasełka” wg Stanisławy Szewczyk w aranżacji Haliny Tylki, nauczycielki z Chochołowa.

Swoim występem, okraszonym góralskimi pastorałkami z kapelą Piotrka Szlachty z Piekielnika, mali górale z Chochołowa włączyli się w akcję pomocową dla 25-letniej kobylańskiej parafianki. Przeżywa ona dramat, bo zachorowała na raka będąc w czwartym miesiącu ciąży.

 

Wieczorem tego samego dnia „Siumni” wystąpili w renesansowym kasztelu Gładyszów w Szymbarku. Wypełniona szczelnie główna sala zamku żywo reagowała na każde słowo małych aktorów, góralski śpiew i pastorałki. Dyrektor tej instytucji Leszek Brzozowski ponowił zaproszenie za rok.

Z równie entuzjastycznym przyjęciem i brawami na stojąco spotkał się występ chochołowian w szkole w Zebrzydowicach 25 stycznia. Później kolędowali dla osób chorych i niepełnosprawnych w konwencie oo. Bonifratrów i w domu dla seniorów.

Na zakończenie tego wyjazdu członkowie zespołu wraz towarzyszącymi rodzicami zwiedzili sanktuarium w Kalwarii z piękną franciszkańską szopką.

- To były bardzo owocne wyjazdy. Zespół serdecznie dziękuje Wójtowi Gminy Czarny Dunjec Józefowi Babiczowi za pomoc w sfinansowaniu podróży „Siumnych” do Kobylanki, Szymbarku i Zebrzydowic – mówi Stanisław Chowaniec, dyrektor Szkoły Podstawowej w Chochołowie, opiekun zespołu „Siumni.

st / fot. Zespół "Siumni"