ebom| Elektroniczne biuro obsługi mieszkańca Urząd Gminy Czarny Dunajec portal mapowy portal mapowy
szlak wokół tatr
muzeum pk sk
Adobe Flash - Install
resetpowiększdrukuj

Zmiany dot. wycinki drzew i krzewów – od 1 stycznia 2017 r.

2017-01-05 do 2017-12-31 // Oglądano: 2759 // Wstecz
W dniu 16 grudnia 2016 r. Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach.

WAŻNE ZMIANY DLA MIESZKAŃCÓW:

 

W związku z ww. zmianami zniesiono obowiązek uzyskania zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej (art.83f ust. 3a).

Powyższe dotyczy również drzew lub krzewów usuwanych w celu przywrócenia gruntów nieużytkowych do użytkowania rolniczego (art. 83f ust. 3b).

 

Ponadto zniesiono obowiązek uzyskania zezwolenia na usunięcie krzewu lub krzewów rosnących w skupisku, o powierzchni do 25 m2. Nie będzie także wymagane zezwolenie na usunięcie drzewa, którego obwód pnia na wysokości 130 cm (dotychczas – 5cm) nie przekracza: a) 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jednolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; b)50cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew.

 

Nadal konieczne jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzew ze swojej działki w przypadku budowy w tym miejscu budynku usługowego, inwentarskiego itp.